Комунальне підприємсто “Черкаська служба чистоти” укладе договір на 30 років із ТОВ “ЛНК”. Дозвіл на це сьогодні надала Черкаська міська рада, пише Інфоміст.
Як розповів під час засідання очільник комунального підприємства Олександр Савенко, “ЛНК” само звернулося до нього з пропозицією реалізації інвестиційного проекту, що передбачає дегазацію полігону побутових відходів на території с. Руська Поляна.
Підприємство планує інвестувати у проект 1,8 млн євро. Бюджетних коштів на нього не витрачається.
На переконання Савенка, впровадження такого проекту дасть змогу скоротити викиди звалищного газу, що забезпечить вирішення екологічних проблем пов’язаних з такими викидами (забруднення повітря, ґрунтів та підземних вод).
Вилучений газ використовуватиметься як альтернативне джерело при генерації електричної енергії та реалізовуватиметься ТОВ "ДНК" за «зеленим тарифом», згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 21.12.23015 № 3215 (Ліцензія АГ № 500318).
Договором визначено, що ТОВ "ЛНК" зобов’язується сплатитити як нагороду за за право використання полігону 5 % від суми надходжень за продаж всього об’єму вилученого біогазу або електроенергії, виробленої внаслідок спалювання вилученого біогазу. Це близько 1,5 млн грн за рік. Винагорода нараховується та сплачується щомісячно на підставі відомостей про фактичну реалізацію біогазу або електроенергії за попередній місяць.
Проти такого рішення виступив депутат міськради від ВО “Черкащани” Павло Карась. А коли депутати підтримали його, наіть пішов із засідання.
– Мова йде про використання активу, який не належить комунальному підприємству “Черкаська служба чистоти”. Мова йде про використання копалин, які утворилися на місці зберігання твердих побутових відходів. Мова йде про метан, який утворюється під час розкладання захоронених побутових відходів. Цей метан є власністю Черкаської міської ради, власністю територіальної громади міста Черкаси. На якій підставі комунальне підприємство має розпоряджатися активом, який належить територіальній громаді? – Обурився депутат. – Я вбачаю в таких діях можливість наявності корупційної складової і додаткової домовленості між керівництвом підприємства і цієї компанією. Я не можу це заперечити.
Він також пропонував провести конкурс, за підсумками якого укласти договір на дегазацію полігону.
Савенко натомість заявив, що поки що весь цей газ викидається у повітря і лише забруднює навколишнє середовище.
Секретар міськради Олександр Радуцький заявив, що місто має допомагати інвесторам. Його підтримав і депутат міськради від ВО “Батьківщина” Юрій Тренкін.
– Черга інвесторів не стоїть ні до України, ні до Черкас. Їх треба леяти, – переконаний батьківщинівець.
Закликав підтримати проект і депутат міськради від Партії вільних демократів Олександр Згіблов.
– Коли я буваю в Оршанці, то помічаю, що навіть звідти видно ту купу. Вона вище сосон. Справді з тою купою сміття щось треба робить, – сказав Згіблов.
Юрист міськради, присутній на засіданні, запевнив, що жодних порушень під час укладання догову немає.
– Проект рішення довго розглядався, фірма розглядалася досить прискіпливо, і засновники, і ознаки фіктивності досліджувались, і наявність досвіду. Всі ці критерії вона витримала. Договір складено бездоганно, – повідомили в юридичному відділі.
Згідно з даними ЄДР, засновником ТОВ “ЛНК” є кілька інших підприємств і фізосіб, здебільшого зареєстрованих за кордоном: ТОВ “ВЛАД” (Беверлі-Хіллз, Каліфорнія), Володимир Баннов (м. Київ), “КЖС ІНТЕРНЄЙШНЛ ІНК” (штат Делавер, США), Вадим Плоткін (м. Київ), “ТАЧ АЛЛІАНС, ІНК.” (Каліфорнія), ТОВ “АЛЬТЕРНАТІВ ЕНЕРДЖІ СІСТЕМЗ” (Каліфорнія), ТОВ “ГРІН СТАР КОНСАЛТІНГ” (Маямі-Біч, Флоріда), ТОВ “ДЖЕФФ ТІМОШ” (Маямі-Біч, Флоріда). Кінцевий бенефіціар ТОВ “ЛНК” відсутній.
На офіційному сайті підприємства зазначається, що свій перший крупний проект по дегазації твердих побутових відходів підприємство реалізувало в Обухівському районі м. Київ у 2010-2011 роках.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram