У черкаській міськраді хочуть демонтувати пам’ятний знак радянським окупантам (відео)

16 квітня 2019, 16:46

У черкаській міськраді хочуть демонтувати пам'ятний знак радянським окупантам (відео)

У міській раді Черкас обіцяють демонтувати скандальний пам’ятний знак радянським окупантам, який нещодавно облила червоною фарбою міська активістка, про це йдеться у сюжеті "Антени". 

Встановлення пам'ятного знаку викликало резонанс у Черкасах. Зокрема, громадська активістка Наталія Вернидуб демонстративно облила його червоною фарбою.

У черкаській міськраді хочуть демонтувати пам'ятний знак радянським окупантам (відео)

Головний архітектор міста Віталій Чернуха відмовився коментувати ситуацію з незаконним пам'ятним знаком. У свою чергу директор департаменту архітектури й містобудування Артур Савін визнав, що пам'ятний знак встановлено без погодження і має бути демонтовано.

За його словами, буде піднято питання про демонтаж незаконно встановленого пам'ятного знаку.

Варто зазначити, що знак присвячений учасникам операції "Дунай" 1968 року зухвалого вбивства радянськими військами та їхніми союзниками сотень мирних громадян Чехословаччини. Тоді радянські війська вторглися на  територію країни-союзниці. Це стало відповіддю на "Празьку весну", спроба чехів розпочати процес демократизації. Лише у перший день вторгнення було вбито або смертельно поранено 58 чоловік, у тому числі сім жінок і восьмирічну дитину.

Детальніше - у сюжеті.

Нагадаємо, що Наталію Вернидуб, яка в середмісті Черкас облила червоною фарбою пам'ятний знак загиблим в Чехословаччині, хочуть притягнути до кримінальної відповідальності за статтею 297 КК України (наруга над могилою). Вказане провадження було відкрите правоохоронцями за зверненням представників спілки ветеранів Афганістану в Черкаській області.

Читайте такожНевідомі на Черкащині обстріляли пам’ятник Сагайдачного.

Коментарі

иван сказав:

савину занести и все будет узаконено

иван сказав:

занести савину и все будет ОК

Вгору