У 2013 році завдяки енергозберігаючим технологіям інтернатні заклади зекономили 1,5 мільйона гривень

05 лютого 2014, 15:39

Про це на засіданні колегії Департаменту соціального захисту населення повідомив його директор Михайло Скляров.

– З метою економії бюджетних коштів Департаментом у минулому році були розроблені та активно впроваджувалися (й продовжують) у життя інтернатними закладами програми з енергозбереження. Результатом їх реалізації стала економія коштів у сумі більше 1,5 мільйона гривень, що вже покрило витрати на заходи з енергозбереження понад 75 %.

Ці заходи включають в себе масштабні, такі як: заміна старого котельного обладнання на сучасне, яке укомплектоване дизель-генераторами, системами хімводоочистки, ефективним насосним устаткуванням; утеплення фасадів приміщень; заміна вікон та дверних блоків на сучасні енергозберігаючі; капітальний ремонт теплотраси. Менш затратні – контроль за використанням комунальних послуг та оптимізація опалювальної площі.

На жаль, не всі керівники інтернатних закладів відповідально підійшли до виконання поставленого завдання. Тому, наприклад, керівникам Смілянських дорослого та дитячого інтернатів поставлено завдання провести капітальний ремонт та модернізацію котелень до початку серпня 2014 року, – повідомив Михайло Миколайович.

Іще одним, на думку директора Департаменту, не менш важливим напрямом роботи є розвиток підсобного господарства, який почав стрімко зростати з прийняттям у 2011 році відповідної програми.

– Протягом року підсобними господарствами інтернатних закладів вироблено продукції майже на 8 мільйонів гривень.

Крім того, такими інтернатами як Жовтневий, Чехівський, Гельмязівський, Звенигородський здійснюється реалізація залишків продукції підсобного господарства. На отримані гроші – а це близько 1,5 мільйона гривень тільки за 2013 рік – вони значно покращили матеріально-технічну базу своїх закладів.

Хочу підкреслити, що ми й надалі будемо максимально використовувати потенціал інтернатних установ, щоб не тільки економити кошти, але й покращувати умови проживання наших підопічних, – підсумував Михайло Скляров.

 За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Поділитись

Коментарі

Вгору