У 13-річної уманчанки діагностували правець

28 лютого 2024, 17:41

Фото тематичне

В одному із сіл Уманського району зареєстровано випадок підозри на правець у 13-річної дівчинки, не щепленої проти цього захворювання. Дитину госпіталізували до обласної дитячої лікарні.

Фахівці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб проводять епідрозслідування, та встановили, що у дитини було пошкодження шкірних покривів. Згодом у неї погіршилось самопочуття: підвищилась температура тіла, з’явився біль у м’язах та ригідність потиличних м’язів. Пізніше спостерігались порушення дихання та судоми. 

За останні 10 років на Черкащині зареєстровано 6 випадків захворювань на правець. Серед захворілих – 5 дорослих та дитина. Крайній випадок зафіксований у 2023 році. Усі захворілі не були щеплені.

Довідково. Правець – важка інфекційна хвороба з групи ранових інфекцій, яку спричиняють анаеробні мікроби, що живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин. Симптоми захворювання можуть з’явитися протягом 3-21 дня після зараження.

Відповідно до Національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики правця необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація. Дорослим поновлювати щеплення від правця необхідно кожні 10 років.

Держава закуповує всі вакцини, які входять до Національного календаря профілактичних щеплень, їх можна отримати безоплатно, звернувшись до сімейного лікаря.

За інформацією пресслужби Черкаського обласного ЦКПХ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору