Туристичні маршрути в Україні: де відвідати виноробні, що пропонують ігристе

28 травня 2024, 19:20

В Україні, як і в Європі, є багато автентичних виноробень, які створюють якісний алкоголь за народними рецептами. Деякі сорти червоного вина навіть поставляють у Європу та Америку, де унікальні рецепти користуються великим попитом. Тому буде цікаво відвідати декілька підприємств та порівняти смаки їх натуральної продукції.

Як розвинути смак до якісного вина

Перед екскурсією на виноробню потрібно навчитись правильно оцінювати смак ігристого вина, адже в роботі сомельє є дуже багато нюансів. Звичайний відвідувач також може розрізняти смаки та отримувати задоволення від процесу дегустації - необхідний лише досвід. Варто почати з найвідомішого в Україні бренду - Артемівське шампанське. Професійні сомельє дають такі поради:

  • Щоб краще розуміти власні вподобання, необхідно навчитись читати етикетки. У скороченнях зашифровано багато важливої інформації, у тому числі сорт винограду, регіон вирощування, умови витримки пляшок.
  • Білі вина краще купувати не старше року, а червоні будуть смачніші після певної витримки. Тому потрібно дивитися дату випуску, яка зазначається знизу кожної етикетки.
  • Не варто оминати увагою й домашні вина, які часом називають «гаражними». Такі підприємства працюють на власному подвір'ї і дуже уважно ставляться до кожної партії. Можна знайти неймовірно смачні букети за невеликою ціною.

В Україні представлено чудові вина власного виробництва від великих підприємств та маленьких приватних виноробень. Найцікавіше, що лише з досвідом можна навчитись розпізнавати руку майстра та тонкі нюанси виготовлення.

Найцікавіші екскурсії в Україні

Екскурсія на виноробню - це не лише знайомство з технологією виробництва, але й чудовий відпочинок та можливість краще дізнатись українські традиції. Для  незабутнього проведення часу та приємної дегустації рекомендують відвідати такі заклади:

- Колоніст. Розташований у селі Криничне Одеської області. Виноград вирощують на схилах найбільшого прісноводного озера України Ялпуг, потім використовуючи їх для виготовлення багатьох сортів вина преміумкласу. Під час екскурсії можна побачити цехи, винні підвали, виноградники, а також спробувати продукцію та традиційні страви болгарської кухні.
- Шабо. Розміщений в однойменному селі Одеської області, де культурне виноробство розпочали ще у XVIII столітті. Зараз підприємство використовує сучасні технології та відкрило Центр культури вина Шабо. Гості можуть побачити старовинні винні підвали, унікальні примірники сучасного мистецтва, величезні архітектурні комплекси.
- Чизай. У Закарпатті теж є власні виноградники та місцеві виноробні традиції. У цьому комплексі можна відвідати музей виноградарства та продегустувати унікальні закарпатські напої разом зі справжнім бограчем. За гарної погоди гостям пропонують прогулянку пагорбами.

Також до відвідання рекомендують винзавод «Леанка», винарню Олександра Ковача та винний підвал сім'ї Шош. Усі вони здатні запропонувати унікальні напої, виготовлені за традиційними українськими технологіями.

Реклама

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору