ТЦК зможе викликати громадян через електронний кабінет для зручності проходження ВЛК, – нардеп

16 травня 2024, 08:14

Новий закон про посилення мобілізації 10449, який набуде сили 18 травня, не містить норм про електронні повістки. Водночас закон про посилення мобілізації дозволяє ТЦК підписувати повістку електронним цифровим підписом.

Судячи з останніх інтерв’ю членів Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, до Електронного кабінету військовозобов’язаного зможуть надходити певні повідомлення від ТЦК, пише Судово-юридична газета.

«Оновлення персональних даних через електронний кабінет без ВЛК — це буде вже один із кроків, а далі територіальні центри для тих громадян, які матимуть необхідність, обов’язок пройти ВЛК, дистанційно, у звичному режимі надішлють їм повістку або через електронний кабінет викличуть на певний час, коли їм необхідно буде пройти саме військово-лікарську комісію» - зазначив член Комітету ВР з нацбезпеки Федір Веніславський в інтерв’ю NV.

Він додав, що це було передбачено в законі для максимальної зручності і запобігання чергам.

«Громадяни України, які в електронному кабінеті актуалізують всі свої персональні дані, вони виконують вимогу закону про необхідність актуалізації протягом 60 днів. А щодо проходження ВЛК вже ТЦК буде надсилати відповідні повідомлення про те, що необхідно пройти ВЛК.

Тому з червня, за запевненням заступниці міністра оборони, кабінет запрацює в повноцінному режимі. Звичайно, будь-яка новизна потребує адаптації, протягом 30 днів відбудеться тестування, далі запрацює в повноцінному режимі. І буде адаптація з усіма базами даних. І тому, я думаю, що і військово-облікові документи, і про стан здоров’я також потраплять в цей єдиний кабінет військовослужбовця, електронний кабінет військовозобов'язаного чи резервіста» - додав Веніславський.

Член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони та розвідки Олександр Федієнко в інтерв'ю «Телеграфу» також зауважив, що «коли громадянин оновить свої дані в електронному кабінеті - верифікує телефон, адресу проживання - він все одно отримає туди повістку на проходження ВЛК».

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору