Цифрові технології в медицині: як у Черкасах покращують рівень надання медпослуг

21 лютого 2018, 18:25

У черкаських медзакладах вже три роки поспіль відбувається анонімне опитування щодо якості надання медичних послуг. Так, у 2017 році загалом опитали 7713 пацієнтів. З них 3401 чоловіків та 4312 жінок, пише Інфоміст з посиланням на директора департаменту охорони здоровя Олега Стадника.

Найбільше невдоволення у черкащан викликають довгі черги в реєстратуру, недостатній час прийому сімейного лікаря, замала кількість пільгових медикаментів тощо.

– Попереднє опитування щодо невдоволеності медичними послугами пацієнтів нас підштовхнуло до того, щоб виходити на рівень запуску електронної реєстратури, щоб людям доводилося витрачати менше часу у черзі до лікаря, – коментує результати опитування Стадник.

Нині в усіх медичних закладах Черкас працює електронна реєстратура, створюють електронні картки пацієнтів, а також із червня минулого року черкасці можуть записатися на прийом до лікаря через мобільний додаток.

– За півроку нам вдалося вийти на стабільний показник онлайн-запису до лікаря. Щомісяця через додаток записується 800-900 пацієнтів, – говорить директор департаменту охорони здоров’я.

Також нині у всіх медзакладах Черкас, що надають первинну медичну допомогу, працює електронна реєстратура. Дані кожного пацієнта вносять у систему, він отримує власний номер і потім при повторному зверненні його миттєво знаходять у базі.

– Завдяки цьому, час перебування в черзі у реєстратурі в рази скорочується, – коментує Олег Стадник. Черкаський проект уже помітили й на всеукраїнському рівні. Завдяки он-лайн системі запису до лікаря Черкаси увійшли до сімки новаційних міст у рейтингу відомого видання "Фокус".

Довідково: в жовтні минулого року Верховна рада України ухвалила закон "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення". Чинний документ передбачає впровадження електронної системи охорони здоров’я: автоматизацію ведення обліку медичних послуг та управління медичною інформацією шляхом створення, розміщення, оприлюднення та обміну інформацією, даними і документами в електронному вигляді.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору