Ціни на оренду квартир зменшуються, а на купівлю будинків – зростають: яка ситуація на ринку нерухомості в Черкасах

02 грудня 2022, 13:43

Цієї зими трендом на ринку нерухомості в Черкасах будуть квартири на невисоких поверхах та в тих районах, де не вимикають або рідко вимикають світло.

Про це журналістам "Про все" розповів юрист, директор одного з черкаських агенств нерухомості Олександр Франко.

Станом на кінець листопада, попит на оренду квартир у Черкасах дещо зменшився. Через це експерти прогнозують і поступове зниження цін.

- Якщо влітку в середньому на одну квартиру було 5-10 людей, то зараз вільних квартир стало досить багато і такого ажіотажу вже немає. Якщо раніше квартири здавалися за день-два, то зараз можна чекати на орендарів і 4-5 днів. Люди шукають квартири, але в стандартному порядку, як це було в довоєнний час. Внаслідок цього буде і невелике зниження цін на оренду в порівнянні з серпнем/вереснем. Але будь-які коливання ринку нерухомості не такі динамічні як, наприклад, валюти. Ціна, переважно, формується від бажання власника. Від того, як йому потрібно продати чи здати житло. Якщо, наприклад, йому не вдається здати квартиру за 10 тисяч, то це він зрозуміє через місяць-два і тоді, відповідно, зменшить ціну, - розповідає Олександр Франко.

На сьогодні також зменшується попит на купівлю квартир, а кількість охочих придбати будинок навпаки збільшується.

- Пропозицій з продажу досить багато. Але потенційні покупці зараз трохи перейши в "режим очікування". Покупець хоче купити дешевше, продавець - продати дорожче. Так було і буде. Це закон ринку. Проте, те що я бачу, будинки зараз більше цікавлять покупців. Наприклад, будинки ціною від 60 до 200 тисяч показуються частіше, ніж квартири ціною 60-100 тисяч, - каже директор агенства нерухомості. - Ціна нині зросла на дуже дешеві будинки, ті, які раніше ніхто не брав і вони коштували 3-5 тисяч доларів. То після того, як власнику подзвонили разів 10 і запитали, чи продається, він, відповідно, і підняв ціну. Але не всі будинки подорожчали.

Квартири для святкування Нового року зараз, скоріше за все, також здаватимуть, говорить Олександр Франко.

- Я думаю, подобово будуть здавати. Молодь святкуватиме і цього року, думаю. Проте якогось ажіотажу немає. Якщо раніше в цей час вже були бронювання, то цього року набагато пасивніше, - додає фахівець.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору