“Повна відкритість”: Центр оцінювання якості освіти шукає спостерігачів на ЗНО-2020

29 січня 2020, 13:34

Громадським спостерігачам так само, як і учасникам, забороняють мати під час виконання робіт технічні засоби та рукописні матеріали, проте дозволена фіксація усіх етапів перевірки та підготовки до оцінювання, - повідомляють в Українському центрі оцінювання якості освіти.

Зазначають, що до суб’єктів громадського спостереження належать громадські організації, батьківські комітети, піклувальні ради навчальних закладів та працівники засобів масової інформації.

У пам'ятці публічного моніторингу зазначено, що під час виконання випускниками сертифікаційних робіт у громадських спостерігачів не має бути технічних чи рукописних засобів із собою, а також будь-яких інших предметів. Виключення становлять медичні засоби, про необхідність яких ГС зобов'язаний повідомити комісію. Серед інших заборон - спілкування з учасниками ЗНО, участь у ньому або відтворення будь-яких інших дій, які можуть відволікти школярів від процесу.

У документах зазначають, що громадський спостерігач має право вносити до протоколу проведення ЗНО свої зауваження та пропозиції.

Усі особи, які претендують на місце громадського слухача, повинні бути повнолітніми. Стати учасником моніторингу можна громадським організаціям, батьківським комітетам, піклувальним радам навчальних закладів та працівникам засобів масової інформації. Для цього необхідно подати такий пакет документів: подання суб’єкту громадського спостереження (прізвище, ім’я, по батькові, рік народження, область, де планує провести громадське спостереження). Подання засвідчується печаткою відповідного органу (організації чи навчального закладу). Також необхідно додати письмове зобов'язання особи дотримуватися усіх норм та правил поведінки під час оцінювання, письмова згода на обробку персональної інформації та копію документа, що посвідчує особу.

Коментарі

Вгору