Цей рік переживемо без дефолту, – черкаський експерт

15 лютого 2015, 14:59

defolt

Цьогоріч дефолт Україні не загорожує, - у цьому черкащан запевняє доктор економічних наук, професор, декан фінансово-економічного факультету ЧДТУ Юрій Пасічник. 

- З економічної точки зору дефолт - це неможливість держави оплатити свої зовнішні зобов'язання. Сума зовнішнього боргу фіксується у законі про державний бюджет і цьогоріч вона орієнтовно становить 870 мільярдів гривень. Додам, що ця сума зовнішнього державного боргу у півтори рази перевищує державний бюджет. Практично кажучи, щоб розрахуватися, держава півтора року не повинна платити нашим бюджетникам жодної копійки. Зрозуміло, що це нереально, - коментує Юрій Пасічник.

За словами експерта, упродовж останніх п'яти років сума боргу неупинно зростала, а перспективи її різкого зменшення - надвичайно мізерні. Цьогоріч наша країна повинна повернути 15 мільярдів доларів.

- Це ті попередні запозичення, термін сплати яких уже настав, - розтлумачує фахівець. - Дефолт оголосили б у разі, якби ми не змогли зробити ці проплати. Але річ у тім, що Україна співпрацює із Міжнародним валютним фондом, із Європейським банком реконструкції та розвитку, із Світовим банком та урядами європейських країн. Саме вони й запевнили Україну, що нададуть необхідну суму коштів для розрахунку по зобов'язаннях.

Фахівець говорить і про те, що якби парадоксально це не звучало, але дефолт на пересічних громадян ніяк не впливає. За винятком його психологічного сприяйняття.

- Та я поспішу запевнити, що принаймні упродовж 2015 року дефолту не очікується. Адже наші іноземні партнери підтверджують, що кошти для України знайдуть, - зауважує експерт.

Водночас Юрій Пасічник наводить приклади дефолтів, які траплялися в інших країнах. Що таке дефолт добре відомо Греції та Чілі.

- У нас свого часу був, можна сказати, напівдефолт. Це був 1996 рік, - пригадує Пасічник.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору