“Це тиск від Адміністрації президента”, – суд не випустив Кухарчука з-під домашнього арешту (відео)

02 квітня 2019, 11:57

Апеляційний суд залишв без змін запобіжний захід лідеру черкаського осередку Нацкорпусу Дмитру Кухарчуку, який перебуває під цілодобовим домашнім арештом.

Прокурори вимагали змінити міру запобіжного заходу на тримання під вартою у межах терміну досудового розслідування. Натомість адвокат Кухарчука просить скасувати ухвалу судді про цілодобовий арешт лідера Черкаського осередку ПП "Національний корпус". Сам Дмитро Кухарчук вважає слова прокуратури фарсом та просить суд його випустити і дати можливість займатися державотворчою діяльністю.

Нагадаємо, у суботу, 9 березня, під час виступу Петра Порошенка перед черкасцями на площі Богдана Хмельницького представники Нацкорпусу влаштували акцію непокори, у ході якої відбулися сутички між активістами та поліцією, в якій постраждало 22 правоохоронця. Вже наступного дня сімох активістів НК було затримано спецпризначенцями поблизу Переяслав-Хмельницького, двом з них - Дмитру Кухарчуку та Антону Братку було оголошено підозру та поміщено до ізолятору тимчасового тримання.

За аргументами прокурора підставами для апеляції є вагомість та достатність доказів, а також тяжкість покарання (від 5 до 8 років позбавлення волі), яке загрожує Кухарчуку в разі доведення провини. Прокурор Шляхов закцентував увагу на хронології подій того дня і назвав висновки судді першої інстанції необгрунтованими.

- У Києві Кухарчук скоординував рух громадян вирушити до Черкас, де відбувалася зустріч президента з громадскістю. Вже в Черкасах він підбурював людей до порушення громадського порядку та застосування сили до правоохоронців. Після завершення виступу президента Кухарчук скерував невстановлених осіб до фізичних дій проти поліцейських та пошкодження транспортних засобів. Потім Кухарчук застрибнув на патрульний автомобіль із закликами до супротиву правоохоронцям. Не будемо приховувати факту причетності Кухарчука не лише доказами, а й численними відео, які є в мережі. Давайте звіримо сили, які тоді були задіяні. На місці події було понад 130 членів Нацкоркусу, а поліцейських було значно менше і понад 20 осіб з них постраждало, - сказав прокурор.

За його словами, правоохоронці висловлювали заклики припинити протиправні дії, але Кухарчук ігнорував ті заклики. Так само він може ігнорувати повістки в суд тощо. Злочинність дій Кухарчука прийняла до відома громадськість, і до суду надходили клопотання від нардепів про можливість взяття його на поруки, але це можливо до підозрюваної чи обвинувачуваної особи.

- Вагомість доказів вказують на причетність Кухарчука до правопорушення, а тяжкість покарання може свідчити про можливість переховування від слідства. До того ж Кухарчук усвідомлював, що робив, але він не втрутився у врегулювання ситуації, що склалася. Тому прошу ухвалу слідчого судді про запровадження міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою скасувати і винести нову - про тримання під вартою на час досудового слідства, - додав прокурор Шляхов.

Згідно з матеріалами активісти використовували такі предмети, як: зброю, газові балончики зі сльозогінним газом та невстановлену рідину, яка викликала подразнення та опіки у правоохоронців. Наразі немає інформації чи порушував Кухарчук домашній арешт. Проте жодних медичних документів про його стан здоров'я до матеріалів не долучено.

"Це тиск від Адміністрації президента", - суд не випустив Кухарчука з-під домашнього арешту (відео)

Адвокат Дмитра Кухарчука зауважив, що прокурор виклав хронологію подій у своїй інтерпретації і говорив про те, що Кухарчук закликав нацдружини їхати в Черкаси, проте він не врахував, що суддя першої інстанції визнав саме затримання націоналіста незаконним. Відповідно прокурор не виконував функцію нагляду, а ще й порушував закон.

- Також жоден слідчий не може розслідувати правопорушення, де потерпів його керівник. Потрібно було змінити підслідність на інший орган. На моє переконання у діях слідчих є ознаки адміністративного правопорушення. Щодо обгрунтованості підозри, на яку суд першої інстанції не звернув уваги. Для того, щоб з'ясувати, чи були погроми та підпали, я звернувся до міського голови і він відповів, що нормальна діяльність міста не була порушена. Була проведена акція нацдружинами та активістами Нацкорпусу, вони хотіли поставити питання президенту. Вся зброя, яка в них була, - це мікрофон і колонка. Кухарчук хотів поставити питання: "Де гроші з оборонки", але не закликати до непокори. Ніхто не хотів вчиняти правопорушення а лише провести акцію, - сказав адвокат.

Сам Дмитро Кухарчук вважає себе невинним, а дії, пов'язані з цим процесом, тиском Адміністрації президента.

Нагадаємо, судді тричі брали самовідвід під час засідань щодо зміни міри запобіжного заходу очільнику обласного "Нацкорпусу" Дмитру Кухарчуку. Унаслідок чого розгляд апеляційної скарги сторони захисту переносили.

Коментарі

Вгору