“Це нагадування про шанс на життя, який вони нам дали”, – Андрій Білецький на відкритті меморіалу загиблим воїнам

19 листопада 2020, 17:41

У Черкасах відкрили меморіал пам’яті загиблим воїнам. Це місце - унікальне, адже створене за проектом доньки загиблого воїна Володимира Ложешнікова.

Ветеран «Азову», лідер Національного Корпусу у Черкасах Дмитро Кухарчук розповідає:

- Пам'ятаю, як в далекому 2016 Олена я Галва та Олена Ложешнікова показали мені проект пам‘ятника авторства Дарії Ложешнікової. Я пішов до Міського Голови, отримали погодження і почали проект.
З великим супротивом з боку департаменту архітектури і з приводу місця, і з приводу власне проекту, і з приводу відсутності фінансування, ми таки довели його до кінця.

Урочисте відкриття меморіалу зібрало кілька сотень містян. Дружина загиблого Героя Олена Ложешнікова звернулась до присутніх:

- Цей пам’ятник для нас – як оголений нерв. Він має нагадувати кожному черкасцю, щоб він пам’ятав і розумів, що люди, які йшли захищати схід України, робили це добровільно. І це має стати відповіддю на закиди декого, хто каже, мовляв, «я туди наших бійців не посилав»…

Долучився до відкриття і перший командир Полку Азов та лідер Національного Корпусу Андрій Білецький:

- Я бачив багато меморіалів загиблим Героям, але саме цей несе у собі правильний посил. Чому правильний? Тому що в ньому закладена відповідь на питання чому загинули наші рідні, наші друзі. В центрі пам’ятника - не скульптура воїна, а дерево життя. Воїни дали шанс на життя нашій країні, вони дають шанс на життя нашій нації.
Найкращі інколи гинуть. Вони платять ціну за можливість жити нашій країні та нашому народу. Як ми цю можливість використаємо - інше, важливе, питання: чи побудуємо справді потужну і величну країну, яка сама по собі стане пам’ятником нашим загиблим героям, чи роз’їдемось за кордон, склавши руки, - це вже залежить від нас.
Такі пам’ятники - це нагадування для самих себе. Це пам’ять про те, що ці люди зробили та нагадування не розтринькати той шанс на життя, який вони нам дали. Побудувати ту Україну, за яку вони боролись і гинули. Це завдання для тих, хто залишився живим, - зазначив Білецький.

Серед присутніх, зокрема, були і представники ветеранських організацій, які прийшли вшанувати пам’ять загиблих побратимів.

- Ветеран - це не злидень, якому всі винні. Ветеран - це лицар, який має бути сповнений найголовнішого - честі і жаги до справедливості. Цей меморіал має нам усім про це нагадувати, - звернувся до побратимів Дмитро Кухарчук, після чого, під запалені вогні, присутні на площі згадали поіменно загиблих черкаських захисників.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору