Це хрест на могилі поліцейської реформи, – активісти про призначення Лютого

29 грудня 2016, 12:59
Фото: Про Все

Фото: Про Все

Представники громади ще раз висловили свою позицію стосовно неприйняття призначення Валерія Лютого на посаду очільника Головного управління Нацполіції в Черкаській області. Свої думки проти призначення начальника ГУНП озвучила низка громадських організацій - учасників Майдану, зокрема "Самооборона Майдану", "Автомайдан-Черкаси", "Білий молот", "Свобода".

- Ми не погодились тоді з призначенням і відстоюємо цю точку зору і зараз. Ми спілкувались із керівництвом Нацполіції і вимагали одного - консультацій з громадськістю і призначення за відкритим конкурсом. Але до нас не дослухались і все-таки призначили та представили Лютого, - каже керівник ГО "Автомайдан-Черкаси" Сергій Яковенко. - Ми не погоджуємось з призначенням начальника ГУНП і не визнаємо його керівником обласної поліції. Лютий - це хрест на могилі реформи поліції.

Також "автомайданівець" зазначив, що не тільки приналежність Лютого до колишньої влади викликала такий спротив, а й той факт, що він не пройшов переатестацію, отримавши лише 14 балів із можливих 60.

- Це саботаж системи, яка існує в керівних органах, зокрема в Міністерстві внутрішніх справ. Ми звертаємось не до Лютого, а до ГУНП. Ми вимагаємо розслідування фальсифікації виборів, розслідування вбивства Сергієнка, боротьбу з наркобізнесом, - додав голова Черкаського обласного осередку партії "Національний Корпус" Дмитро Кухарчук. - Якщо не буде рухів по цих справах, ми будемо діяти більш жорсткими методами.

- Призначення Лютого - виклик для суспільства. Ми категорично проти діяльності Лютого на посаді начальника обласної поліції. Його призначення - ілюстрація ілюзії реформи в МВС. Замість того, щоб залучати нових людей, нам дали гарну картинку так званих селфі-копів, а на керівних посадах залишається стара міліцейська верхівка. Це для того, щоб боротися з опозицією та брати участь у майбутніх парламентських виборах, - висловив свою позицію депутат Черкаської облради Юрій Ботнар.

Також громадські активісти засудили діяльність іншої частини громадських організацій, які позавчора дали прес-конференцію на підтримку Лютого.

На переконання представника Самооборони Майдану Олексія Ющенка, це маріонетки, які озвучують позицію вигідну органам влади.

- Частина цих громадських активістів перебувають на посадах та отримують зарплатню - Глєбов, Тихонов, Лугеря. Земляков - колишній співробітник міліції, який входить в оточення людей, близьких до Авакова, тому й відстоює його точку зору, - зазначив Ющенко. - Вся повнота відповідальності за призначення лежить на керівництві МВС - Авакові та його заступникові Трояні, а також на голові Черкаської ОДА Юрії Ткаченку, за мовчазної згоди якого відбувся цей кадровий казус.

Поділитись

Коментарі

Вгору