“Це дуже добре, коли в селі народжуються такі хороші проекти”: очільниця благодійного фонду про здобутки БФ “МХП-Громаді”

23 травня 2020, 13:40

Директорка Благодійного фонду “МХП-Громаді” Тетяна Волочай в рамках проєкту видання latifundist.com під назвою: “Люди МХП” розповіла, що з дитинства мріяла бути психологом. Та батьки сказали, що професія психолога — це погана професія, тож відправили навчатися на фінансиста. Нині ж пані Тетяна не лише працює за напрямком благодійності, а й допомагає реалізовувати соціальні проєкти в населених пунктах, де працює “МХП”.

Пані Тетяна розповідає, що в підприємство «Урожай» прийшла на посаду бухгалтера в кінці 2008 року. За півроку стала головним бухгалтером. Маючи десятирічний стаж роботи за цим фахом, вона бачила сенс в своїй роботі у хорошій організації процесів. 

- Зрозуміла, що результату ми досягаємо в бухгалтерії, коли є взаєморозуміння в колективі та бажання робити якнайкраще. Тому почала розвивати корпоративну культуру, мотивацію співробітників своєї бухгалтерської служби. Це настільки сподобалося моєму керівнику, що він запропонував шукати людину, яка буде займатися корпоративною культурою всього підприємства. Я відразу запропонувала свою кандидатуру і так перейшла в HR-службу. Займалася нематеріальною мотивацією співробітників, організацією корпоративних свят і створенням корпоративного духу в компанії, - розповідає Тетяна Волочай.

Жінка згадує, що після повернення з декретної відпусткиперейшла на роботу з соціальними проектами. Це якраз був період Майдану, коли кожен українець відчував, що країні потрібні зміни. 

- В цей час зміни відбулися і в мені. Хотілося робити щось хороше не тільки для компанії, а й для суспільства. Ось так, чергове покликання я знайшла в соціальній діяльності МХП. Саме цим я зараз і займаюся, обіймаючи посаду директорки благодійного фонду. Ще на початку цієї діяльності мені було цікаво, як громади відносяться до грошей, особливо грошей МХП. Часто вони їх знецінювали і очікували від нас, що ми все за них вирішимо. Раніше так і було: ми надавали кошти просто так, в залежності від території та кількості потужностей, де знаходимось. А я хотіла, щоб люди були більш активними, вміли не тільки просити кошти у депутатів, у МХП, а й залучати їх від донорів. Тому зараз ми займаємось зміною свідомості наших громад, щоб вони ставали нашими партнерами. Кошти надаємо на конкурсній основі, бо конкурси допомагають обирати найбільш цікаві та потрібні проекти, - зазначає пані Волочай.

Тетяна Валентинівна розповіла й про успішні проєкти, які були реалізовані за ініціативи БФ “МХП-Громаді”.

- Один з проектів, яким я пишаюся — проект Степанецької громади, який ми реалізували минулого року разом із старшокласниками за підтримки міністерства іноземних справ Німеччини у партнерстві з Черкаською громадською організацією. Ми вчили дітей писати проекти, реалізовувати соціальні ініціативи, залучати до них мешканців інших сіл. Вони мріяли створити в селі такий центр, де можна було б грати у настільні ігри, спілкуватися, і де був би інтернет. Тобто, такий собі хаб. Діти знайшли місце, де б його можна було організувати — в сільській бібліотеці. Допомогли там пофарбувати стіни і стелю. В цей час наш благодійний фонд виграв грант компанії Bayer на створення такого хабу. Завдяки цьому ми змогли створити дуже класний центр з новим обладнанням, полицями, як в бібліотеці з книг про Гаррі Поттера. Закупили нову літературу. До карантину там вирувало життя і проходило дуже багато активностей. Це дуже добре, коли в селі народжуються такі хороші проекти і їх підтримують донори. Зараз ми прагнемо, щоб такі речі відбувалися в кожному селі, де працює МХП, - зауважує пані Тетяна.

*партнерський матеріал

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору