Троє черкащан були членами міжнародного хакерського угрупування (фото)

29 листопада 2019, 16:48

На Черкащині Служба безпеки України припинила діяльність міжнародного хакерського угруповання. Його учасники викрадали кошти з рахунків користувачів електронних платіжних систем Європи та США.

Правоохоронці встановили, що троє черкащан під керівництвом росіянина, який проживає в Києві, через спеціальні закриті хакерські форуми купували дані платіжних рахунків іноземців і потім на їх кошти закуповували товари в інтернет-магазинах. Далі всю продукцію реалізовували в Україні за допомогою онлайн-сервісів. Такі махінації кіберзлочинці проводили з 2010 року, їх річний обіг становив 500-700 тисяч доларів США.

Під час обшуків за місцями проживання фігурантів справи у Києві та Черкасах правоохоронці вилучили, зокрема, комп’ютерну техніку та планшети з даними, які підтверджують протиправні закупки. Також виявлено незаконно закуплені товари: smart-годинники, iPad, телефони Iphone, відеокамери GoPro, навігатори, відеореєстратори, ехолоти тощо та понад 5 тисяч доларів США.

Наразі вирішується питання щодо оголошення підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) та ч. 2 ст. 209 (легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Триває досудове розслідування.

За інформацією пресслужби СБ України в Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору