Торік у Черкасах викрали півсотні люків з колодязів

01 лютого 2018, 15:47

Проблема крадіжок чавунних кришок люків з оглядових колодязів на мережах водопостачання та водовідведення не втрачає своєї актуальності. Протягом 2017 року їх викрадено понад півсотні, інформують у КП "Черкасиводоканал".

Відкриті люки на проїжджих частинах та на тротуарах стають причиною травматизму, пошкоджень транспортних засобів, ДТП та інших серйозних надзвичайних ситуацій.

КП «Черкасиводоканал» використовує всі можливості, щоб зупинити цей злочинний процес. Працівники підприємства проводять планові обстеження оглядових колодязів на міських мережах і виконують їх поточний ремонт, негайно реагують на повідомлення свідомих містян про відсутність кришок на мережах міста.

Протягом 2017 року  на зелених зонах встановлено 79 залізобетонних та 533 кришок композитних люків, строк експлуатації яких не менше 15 років.

Крім того підприємством встановлено 87 «антивандальних» люків, які маються спеціальну запірну арматуру та витримують навантаження до сорока тон. Вони  значно знизили кількість крадіжок, але  висока собівартість люків не дозволяє провести їх заміну на всій мережі.

Варто відзначити, що підприємство обслуговує лише частину комунікацій  міста, які є потенційно небезпечними в аспекті цієї проблеми. Більше того, за підсумком обстежень та проведених робіт, значна частка крадіжок випадає на безгосподарські мережі, відомчі мережі підприємств та організацій, комунікації інших служб. Тому  "Водоканал" звертається до всіх інстанцій, які можуть і повинні сприяти налагодженню порядку в місті задля безпеки нас та наших рідних.

КП «Черкасиводоканал» вкотре звертається до містян із закликом бути обачними і при виявленні відкритого оглядового колодязя повідомляти центральну диспетчерську службу підприємства (тел. 37-35-33) або оперативну службу міста (тел. 1505).

 

 

Черкащанка сказав:

Хіба тільки люки крадуть? Вже набридло читати – кожного дня крадуть то з підвалів, то з кладовищ, то у мобільного оператора кабель, то навіть не цураються посудом на дачах. А запобігти крадіжкам можна тільки в одному випадку: ліквідувати УСІ “гадюшники” – пункти прийому металу! Не буде збуту-не має сенсу красти. Зробити, як у Німеччині – всі вторинні ресурси належать державі! Так ні, не закривають, бо якийсь впливовий дядя “кришує” цей бізнес. Ви хоч розумієте, якою ціною збагачуються ці люди? Суільки людей покалічилося, навіть діти загинули, та їх це не зупиняє.

Вгору