Токсична хмара аміаку “накрила” працівників черкаського “Азоту” (фото, відео)

24 грудня 2014, 15:19

14

24 грудня у Черкасах на хімічно-небезпечному підприємстві ПАТ «АЗОТ» під керівництвом голови Черкаської обласної державної адміністрації Юрія Ткаченка відбулись комплексні навчання темою яких була ліквідація аварії на об’єктах хімічної промисловості.

Про це повідомляє прес-служба УДСНС України в Черкаській області.

Черкаське приватне акціонерне товариство «Азот» для навчань було обране не випадково, адже на ньому в технологічному процесі використовується багато хімічно-небезпечних речовин.

02

Мета навчань - перевірити готовність та взаємодію дій сил та засобів структурних підрозділів ПАТ «АЗОТ» та аварійно-рятувальних підрозділів міста Черкаси і області при ліквідації наслідків аварії з витоком рідкого аміаку, а також організацію зв’язку між взаємодіючими підрозділами при ліквідації аварії.

5

За легендою навчань в ізотермічному сховищі, де зберігається 3000 т. рідкого аміаку через технологічну аварію на лінії видачі рідкого аміаку зі сховища стався витік 68,2 тонн небезпечної речовини в залізобетонний стакан. В результаті в зоні ураження токсичної хмари аміаку опинились 714 працівників.

10

Першими на місце аварії прибули пожежно-рятувальні підрозділи підприємства, які провівши пінну атаку та водяну завісу локалізували розповсюдження хмари аміаку та провели її розбавлення. Водночас воєнізованим газорятувальним загоном проведена евакуація потерпілих яким була надана перша медична допомога.

13

Згідно тактичного задуму, із небезпечної зони довелось провести евакуацію потерпілих, які під час огляду устаткування у цеху по виробництву рідкого аміаку отруїлися та втратили свідомість, три працівники цеху по виробництву мінеральних добрив та троє робітників із допоміжних цехів.

15

Рятувальники Управління ДСНС, які за викликом прибули а місце події, працюючи у захисних костюмах забезпечили безперервну подачу піноутворювача та здійснили заходи щодо захисту суміжних цехів.

Коментуючи необхідність проведення таких навчань, заступник начальника Управління ДСНС у Черкаській області з реагування В`ячеслав Гончар зазначив: «Такі навчання необхідні як для рятувальників так і для самого підприємства. Під час їх проведення відпрацьовуються питання взаємодії всіх сил та служб, які будуть задіяні під час ліквідації реальних надзвичайних ситуацій. Водночас нам необхідно постійно вдосконалювати практику та навички роботи керівного складу, щодо організації проведення рятувальних та інших невідкладних робіт».

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору