Ткаченко назвав основні проблеми виборчої кампанії в області

06 травня 2014, 09:01

Недостатня кількість членів дільничних виборчих комісій та відсутність фінансування територіальної виборчої комісії у Черкасах і Корсунь-Шевченківському – такими, на думку голови Черкаської ОДА Юрія Ткаченка, є основні проблеми, які можуть негативно вплинути на виборчий процес в області.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

– Днями під головуванням в.о. Президента України Олександра Турчинов відбулася нарада щодо виборчого процесу, – зауважив Юрій Олегович. – Зараз переді мною стоїть основне завдання: створити усі необхідні умови на території нашої області для того, щоб ці вибори відбулися.

За його словами, одночасно з президентськими виборами 25 травня у низці районів Черкаської області відбудуться позачергові вибори сільських та міських голів. Так, у 5-ти містах області обиратимуть міського голову, у 14-ти населених пунктах (Драбівського, Звенигородського, Золотоніського, Кам’янського, Уманського, Черкаського, Чигиринського, Христиніського, Шполянського) відбудуться вибори сільського голови, в одному – селищного голови, а у Черкаській міській раді – депутатів. Мерів обиратимуть, зокрема, у Кам’янці, Христинівці, Каневі, Корсунь-Шевченківському та в Черкасах.

– Нам слід вирішити й питання матеріально-технічного оснащення дільниць. Зокрема, це забезпечення їх комп’ютерами, зв’язком, автомобілями, аби виборчі комісії могли працювати в повному режимі, – підкреслив очільник області. – Разом із цим, виникають труднощі щодо забезпечення на виборчих дільницях відповідальних осіб. Їх наразі не вистачає. Утім, ця проблема притаманна не лише Черкаській області, а є на рівні держави.

Серед проблем – відсутність фінансування запланованих на травень місцевих виборів у Черкасах та Корсунь-Шевченківському. За його словами, через не ухвалене міською радою рішення наразі неможливо відкрити казначейський рахунок і спрямувати кошти для забезпечення роботи виборчої комісії.

– Проблема полягає, перш за все, у відповідальності бюджетної комісії міських рад і, безпосередньо, депутатів. Якщо завтра не відбудуться сесії, а депутати не проголосують за те, щоб профінансувати вибори, то я звернуся з відповідною заявою до прокурора області, – зазначив Юрій Олегович. – Відповідно до чинного законодавства, повноваження депутатів тотожні повноваженням посадової особи, тож відсутність депутатів на сесії можна вважати злочином.

Юрій Ткаченко звернув увагу й на безвідповідальність окремих членів виборчих комісій. Зокрема, голова окружної виборчої комісії №202 (із центром у місті Тальне) взагалі не з’являється на робоче місце й не організовує роботу.

– У зв’язку з тим, що свідомо блокується роботу окружної виборчої комісії, є звернення до ЦВК із проханням змінити там керівника, – сказав керівник Черкащини.

Під час виборів, наголосив голова ОДА, буде посилена охорона місць видачі бюлетенів.

Поділитись

Коментарі

Вгору