Синоптики розповіли, якої погоди слід очікувати вихідними на Черкащині

06 вересня 2019, 18:00

Синоптики розповіли, якої погоди слід очікувати вихідними на Черкащині

Останніми днями здавалося літо здало позиції. Після спекотних днів на початку вересня +30..32º, було лише +18..20º. Зміну погоди приніс холодний атмосферний фронт, який нерівномірно розподілив дощі, як по області, так і по Україні.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук" повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Лише в окремих пунктах південно-заходу Черкащини їхня кількість була найбільшою в області, і однією з найбільших в державі – 20 мм. На решті ж площ не більше трьох міліметрів, подекуди обійшлося без дощу.

Як наслідок, ґрунтова засуха припинилася на десятій частині території області. На решті площ верхні шари ґрунту практично сухі. Попри похолодання температура грунту утримується висока й наразі становить +20..22º.

Кількість вологи в 0-10 та 0-20 см шарі ґрунту (2-11 мм), місцями її відсутність з початку сівби, не дозволяла в області провести посівну кампанію і надалі забезпечити появу сходів.

Унаслідок тривалої відсутності дощів, дефіцит опадів в області збільшується і з початку вегетаційного періоду становить – від 30 до 60 %, з початку року – від 30 до 50 % і найбільшим є в Черкаському та Смілянському районах.

Як наслідок, центром посухи в області залишається Черкаський район, де опадів з початку року випало на рівні найменших значень за період спостережень з 1961 року – 206 мм, що практично вдвічі менше норми. Цього року Черкащина є й центром посухи в Україні.

У другій декаді вересня настають оптимальні строки сівби озимої пшениці в області. Проте, за попереднім прогнозом, умов для припинення посухи до середини вересня в області немає.

За прогнозом, знову обширний антициклон з північного - сходу впевнено приступає до керування погодою. Він захистить нашу територію від дощових хмар як із заходу, так і з півдня. Разом з ним на Черкащину повертається "оксамитовий сезон" і, схоже, надовго.

Тож у вихідні насолоджуємося сухою, сонячною, маловітряною погодою. Сонце вже нижче над лінією горизонту, тому дарує лагідне тепло вдень 23-28º. Ночі, при малій хмарності, залишаються освіжаючими 9-14º.

На новому робочому тижні антициклон продовжить утримувати на Черкащині суху та дуже теплу погоду. Температура вночі 9..13º, вдень 23..28º.

Коментарі

Вгору