Протягом останніх місяців у Каневі почастішали випадки телефонного шахрайства.
Які схеми обирають сучасні шахраї та як не потрапити на їх гачок повідомив в. о. начальника Канівського відділу поліції Сергій Ждан, пише Дніпрової Зірки.
Схема, за якою працюють шахраї, проста. Користуючись телефонним довідником, а іноді набираючи будь-який телефонний номер, шахраї телефонують до осель канівців у пошуках потенційної жертви. Коли на дзвінок відповідає жінка, шахраї представляються працівниками поліції та повідомляють, що її син наразі знаходиться у відділку поліції, оскільки потрапив у автомобільну аварію - збив людину. Приголомшеній та розгубленій жертві пропонують заплатити "слідчому", аби той підробив документи таким чином, щоб її син уникнув кримінальної відповідальності. За послугу "слідчого" шахраї просять терміново знайти певну суму грошей і перерахувати їх на вказаний картковий рахунок або передати контактній особі.
Так, до відділення поліції звернулись із заявами десять жительок Канева, котрі стали жертвами телефонних шахраїв. Кожна з них перерахувала зловмисникам від 4 до 11 тис. грн. Ще вісім звернень надійшли до відділення поліції від людей, котрим також надходили дзвінки від шахраїв, що діють за по-дібною схемою, але вони не піддалися на обман.
Сергій Ждан нагадав, що декілька років тому в Каневі траплялися подібні випадки шахрайства. Тоді зловмисників викрили. Ними виявились засуджені, що відбували покарання у в'язниці.
Наразі слідчі Канівського відділення поліції розшукують шахраїв, що ошукали десятьох канівчанок. Сергій Ждан попереджає: якщо вам надійде по-дібний дзвінок, не панікуйте й зателефонуйте своєму синові, аби впевнитися, що з ним усе гаразд. Навіть якщо з якоїсь причини його телефон не відповідатиме, не поспішайте перераховувати або передавати кошти незнайомцям, а зверніться до поліції.
Наступний вид шахрайства, яким заробляють злодії - СМС-повідомлення про виграш цінного призу. Наприклад, на ваш мобільний телефон приходить повідомлення про те, що ви виграли автомобіль. Аби отримати виграш, організатори неіснуючого розіграшу пропонують вам зв'язатися із ними для отримання призу. Вас просять заплатити за реєстрацію або оплатити податок за виграш у сумі близько 5 тис. грн. Потім шахраї запросять вас до Києва, аби ви буцім-то отримали автомобіль. Проте по приїзді на місце виявиться, що за вказаною адресою немає й ніколи не було офісу компанії, у якої ви ви-грали цінний приз. Як повідомив Ждан, у Каневі таким чином шахраї ошукали двох громадян.
Також трапляються випадки, коли злочинець, телефонуючи, представляється працівником банку. Аби виправити помилку, яка нібито виникла у комп'ютерній системі, шахрай просить жертву назвати останні чотири цифри номеру її банків-ської картки, аби розблокувати її. Після цього на телефонний номер жертви приходить СМС із кодом доступу, який так званий банківський працівник просить повідомити йому. Якщо ви повідомите код, він зможе зняти усі кошти з вашого рахунку. Тому в жодному разі не повідомляйте незнайомцям своїх паспортних даних, номерів банківських карток чи кодів. Після підозрілого телефонного дзвінка звер-ніться до поліції - так ви зможете допомогти правоохоронцям швидше впіймати шахраїв.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram