Супрун розповіла про бактерії на кухні

24 листопада 2019, 21:34

фото - ukr.media

Ексміністерка охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, на яких предметах у кухні збирається найбільше бактерій.

За її словами, бактерії люблять вологість та тепло, саме тому кухня — чи не найбільш наповнене мікроорганізмами приміщення у квартирі.

- Напевно, ви вже здогадалися, що не лише смітник для харчових відходів є осередком бактерій. Невинна кухонна ганчірка нічим не гірша — нею витирають руки, стіл, пролиті інгредієнти. Понад 75% губок для миття посуду містять сальмонелу або кишкову паличку, а на ручці крану у ванній такі мікроорганізми зустрічалися лише у 9% випадків. Зрештою використання такої ганчірки може призвести до харчового отруєння, - пише Супрун.

Також вона запевняє, що насправді, кухонна ганчірка є відображенням мікробіоти та звичок своїх власників. Дослідники стверджують, що кількість бактерій пов’язана з кількістю членів сім’ї та наявністю дітей, соціальним та економічним статусом сім’ї, раціоном, а також власне типом ганчірки, яку використовують на кухні.

- Наприклад, золотисті стафілококи — бактерії, які іноді живуть на шкірі, в носі чи горлі, переважали в сім’ях, які мають багато дітей і нижчий соціально економічний статус. Водночас, кишкова паличка частіше трапляється на ганчірках у квартирах, де більше споживають м’яса, - додає ексміністерка.

По всій кухні можна знайти чимало місць та предметів, де живуть бактерії. У кухонній раковині та на крані — може бути кишкова паличка, а на кухонній губці — взагалі сотні різноманітних видів бактерій.

Супрун запевняє, що аби вберегтися від харчових отруєнь, варто дотримуватися простих правил.

- Передусім регулярно прати та змінювати кухонні ганчірки — принаймні раз на тиждень. Не витирайте одним рушником приміром обличчя, руки і яблука. Регулярно протирайте дверцята шаф і холодильника, особливо після приготування м’яса, риби, яєць. Кавоварка чи кавова машина, дощечки для нарізання продуктів також потребують регулярного миття. Важливо користуватися окремою дошкою для нарізання м’яса та риби. І головне правило — мийте руки. Наскільки банально воно б не звучало, але саме руки гарантують бактеріям найшвидше переміщення всередину нашого організму, - пише Уляна Супрун.

Поділитись

Коментарі

Вгору