На Черкащині шукали танк, а порушили закон

24 листопада 2019, 20:03

фото зі сторінки Олександра Познякова

Представники ГО "Герої не вмирають" шукали війську техніку часів Другої світової війни і намагалися підняти її з водойми у Христинівському районі, проте порушили природоохоронне законодавство. Про це повідомив  заступник начальника екоінспекції Черкаської області Олександр Позняков на власній сторінці у Facebook.

фото зі сторінки Олександра Познякова

Держекоінспектор разом із правоохоронцями 22 листопада виявили екскаватора, який розкопував дно водойми, гідроспоруди і дороги, яка пролягає через водойму у межах с. Осітна, Христинівського р-ну, Черкаської області. У результаті проведення гідротехнічних робіт працівники пошкодили гідроспоруду, яка розділяє дві водойми, частину асфальтного покриття, яка є проїздом між частинами населеного пункту, та порушили рельєф дна водойми (глибина розкопки 4,5 м).

Фото часів Другої світової війни зі сторінки Олександра Познякова

Проведені роботи не відповідають заходам передбачених дозвільною документацією на проведення археологічних розвідок, розкопок, а також досліджень решток життєдіяльності людини, що містяться під земною поверхнею, під водою.

З пояснень водія екскаватора, вказівку на проведення робіт надав директор благодійної організації «Герої не вмирають». Проте директор на місці події не з’явився.

Крім того, для проведення робіт з водойми, яку використовують на правах оренди, без дозволу провели скид води. За це орендаря притягнуть до відповідальності за ст. 60 КУпАП.

З метою подальшого розслідування та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності слідчо-оперативною групою проведено фіксацію обставин правопорушення та внесені дані до ЄРДР по ч. 1 статті 277 КК України пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів та ч.4 статті 298 КК України незаконне проведення пошукових робіт на об'єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору