
В Україні суди під час розгляду питання, чи дійшла до військовозобов’язаного повістка від ТЦК та СП, почали брати до уваги дані трекера "Укрпошти", пише Судово-юридична газета.
Апеляційні адміністративні суди, переглядаючи рішення місцевих судів у справах щодо штрафів від ТЦК, почали перевіряти рух надісланих "Укрпоштою" повісток, і виявили цікаві деталі.
Зокрема, Восьмий апеляційний адміністративний суд встановив, що поштове відправлення від ТЦК було повернуто через «відсутність адресата за вказаною адресою» 15.10.2024, тоді як ТЦК викликали чоловіка на 14.10.2024 року. Таким чином, поштове відправлення повернулось до ТЦК на наступний день, який був визначений для явки позивача до ТЦК. Тож, апеляційний адмінсуд у постанові від 18 лютого 2025 року по справі №162/999/24 зазначив, що таким чином позивач не вважається належно оповіщеним.
Подібна ситуація з оповіщенням виникла і в іншій справі, яку розглядав Третій апеляційний адміністративний суд (постанова від 28 лютого 2025 року по справі 396/11/25) та встановив, що поштове відправлення від ТЦК було повернуто у зв`язку із «відсутністю адресата» за вказаною адресою, але доказів обізнаності чоловіка щодо наявності поштового відправлення не надано, а судом не встановлено. Відповідно до графіку роботи відділення «Укрпошти», у день прибуття поштового відправлення (п`ятницю) відділення не працювало, у суботу працювало лише 4 години, у неділю та понеділок не працювало, а вже у вівторок було повернуто назад до ТЦК.
В обох випадках суди скасували штрафи від ТЦК.
До слова, обидва чоловіки не підлягали мобілізації (один мав відстрочку, інший – довічну інвалідність від 2014 року), але суди зосереджувалися на питанні дотримання процедури оповіщення, яка була порушена.
Нагадаємо, що за порушення законодавства про військовий облік загрожує штраф від 17 тисяч грн. У разі несплати військовозобов’язаному загрожує блокування рахунків.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram