На початку грудня минулого року Служба безпеки України в Черкаській області повідомила, що її працівниками було викрито на хабарі начальника одного з комунальних медзакладів Черкас. Підприємливий медик вимагав 80 тисяч гривень від підприємця. За ці кошти він обіцяв комерсанту укласти договір на поставки медобладнання, а сума «вдячності» за співпрацю мала скласти 10 % від визначеної суми вартості поставок.
Очільника медзакладу затримали у власному кабінеті під час отримання другого траншу в сумі 50 тисяч гривень неправомірної вигоди. Раніше спецслужби задокументували факт отримання першої частини хабара у 8 тисяч гривень.
Днями в Єдиному реєстрі судових рішень було опубліковано ухвалу суду про відсторонення підозрюваного від виконання службових обов'язків.
За даними документу підозрюваний перебуває на посаді директором комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка». На сайті установи зазначено, що її директором є Свириденко Владислав Іванович.
В ухвалі суду вказано, що посадовець упродовж червня 2019-го року з метою одержання неправомірної вигоди для себе, неодноразово під час особистих зустрічей та спілкування по телефону з засновником товариства з обмеженою відповідальності «Макромєд», вимагав в останньої передати йому неправомірну вигоду за укладення із зазначеним товариством договору поставки товарів (медичні вироби) в розмірі 10% від суми договору.
- У подальшому, 13.11.2019 між комунальним некомерційним підприємством «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка», в особі директора, з однієї сторони, та товариством з обмеженою відповідальність «Макромєд», укладено договір про закупівлю № 496. Ціна договору становить 496 855 гривень. Далі, використовуючи своє службове становище, на виконання вищезазначеного договору підозрюваний забезпечив перерахування грошових коштів в сумі 496 855 гривень на рахунок ТОВ «Макромєд», - йдеться у ухвалі суду.
Після затримання посадовцю було оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, тобто у одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе чи третьої особи.
Як запобіжний захід, медик отримав цілодобовий домашній арешт з обов'язком носити електронний засіб контролю. В лютому цього року суд пом'якшив своє рішення, змінивши цілодобовий домашній арешт на арешт в нічний час доби.
Під час засідання, представник прокуратури просив у суду відсторонити посадовця від виконання службових обов'язків, оскільки останній може впливати на свідків та може негативно впливати на хід досудового розслідування та судового розгляду шляхом знищення чи підроблення документів.
- Підозрюваний може мати можливість безперешкодно спілкуватись із працівниками підприємства «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка», які є свідками у провадженні, адже деякі працівники даного підприємства входили до складу тендерного комітету, безпосередньо здійснювали закупівлю медичних виробів та затверджували проект договору, а отже зможе чинити вплив на них шляхом умовляння, схилення, переконання з метою спотворення інформації, що буде надана органу досудового розслідування та суду, чим буде перешкоджати встановленню істини у кримінальному провадження та може вчиняти інші злочини з бюджетними коштами оскільки, будучи на посаді, має повноваження розпоряджатися бюджетними коштами підприємства, - йдеться в судовому документі.
В ході засідання підозрюваний у вирішенні клопотання покладався на прийняття судом законного та обгрунтованого рішення та пояснив, що маючи процесуальний статус підозрюваного сам зацікавлений у доведенні своєї невинуватості у процесуальний спосіб.
В мотиваційній ухвали, суддя зазначає, що злочин у скоєнні якого підозрюється посадовець, є тяжким злочином, за вчинення якого Кримінальним законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п`яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
- Вирішуючи дане клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що у судовому засіданні прокурором доведено наявність підстав для відсторонення підозрюваного від посади директора комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка», оскільки на даному етапі досудового розслідування відсторонення від посади підозрюваного необхідне для запобігання його протиправній поведінці, а також з метою запобігання впливу на свідків чи інших учасників кримінального провадження, а відтак заявлене клопотання підлягає задоволенню, - зазначив суддя.
У підсумку, суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Токова ухвалила відсторонити підозрюваного від посади директора комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка» строком на один місяць, тобто до 04 березня 2020 року включно.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram