СУБи – в минулому: у Черкасах визначили управителя багатоквартирних будинків

15 травня 2019, 10:37

СУБи - в минулому: у Черкасах визначили управителя багатоквартирних будинків

Сьогодні під час засідання виконкому Черкаської міської ради розглянули питання про визначення управителя багатоквартирних будинків. Згідно з результатами конкурсу, переможцем і управителем багатоквартирних будинків стало ТОВ "Сантехбудконструкція", засновником якого є Андрій Бортник.

Перед початком обговорення міський голова Анатолій Бондаренко закликав містян все ж об'єднуватися в ОСББ, щоб самим бути господарями своїх будинків. При цьому він навіть пообіцяв віднайти можливість збільшити фінансування на ОСББ. Тепер же, згідно із законом, будинкам, де не створено ОСББ, за допомогою конкурсу буде визначено управителя, який опікуватиметься їх обслуговуванням.

За словами заступниці міського голови Людмили Бордунос, обурення містян щодо того, що СУБи - це дешевше, зрозумілі, однак наразі послуги дорожчають, переглядати тариф забороняє закон, а за копійки якісні послуги ніхто надавати не буде. Тому епоха СУБів, на її переконання, вже відходить у минуле. До того ж, нагадала вона, це не примха міської влади, а вимога законодавства. Тому із 1 червня почнеться ліквідація СУБів.

СУБи - в минулому: у Черкасах визначили управителя багатоквартирних будинків

Заступник директора департаменту ЖКК Андрій Наумчук зазначив, що згідно з вимогами на кожен будинок буде відкрито окремий особовий рахунок. Крім того, управитель повинен буде звітувати перед жителями будинку за витрату коштів та радитися з ними щодо того, які саме роботи варто проводити першочергово.

Якщо протягом року договір із управителем буде виконуватися неналежно, то не пізніше ніж за місяць до закінчення терміну договору виконком має право його розірвати, тому боятися приватників не варто, - додала Людмила Бордунос.

Володимир Друмашко, який уже не один рік займається питаннями ОСББ, у свою чергу зауважив, що цей процес мав пройти ще два роки тому, тому далі тягнути не можна. При цьому він наголосив, що важливо зробити все так, шоб не виникало проблеми монополії, тому якщо управитель буде один для всіх - це буде неправильно.

- Але все-таки я вважаю, що робити ставку в питаннях розвитку міста міська влада має саме на ОСББ, - додав він.

СУБи - в минулому: у Черкасах визначили управителя багатоквартирних будинків

За словами Людмили Бордунос, учасників конкурсу було всього 5. Вийшло так, що переможець конкурсу фактично справді буде монополістом, однак великої проблеми вона в цьому не бачить, адже управлінський ринок так чи інакше розвивається.

Нагадаємо, 16 квітня 2019 року ТОВ «Сантехбудконструкція» виграло в конкурсі на вивезення великогабаритних побутових відходів.  Підприємство виконуватиме цю роботу протягом десяти років, проте до укладання договору подасть детальну інвестиційну програму й намагатиметься продовжити термін дії угоди.

Коментарі

Вгору