Створення музики – виснажливий процес, – черкаський діджей, треки якого грає Armin van Buuren

02 січня 2016, 20:30

1

25-річний черкаський діджеєй Павло Задорожний - під ніком Nianaro він став переможцем 10Dance Awards 2012 в номінації “The Best New Producer of the Year”. Його треки грають в своїх сетах Armin van Buuren, Aly&Fila, Ronny K., MIKE, DJ Feel, Solarstone, Sean Tyas, Andy Duguid. Починаючи з 2013 року на KissFM виходить авторське радіошоу Nianaro “Keep It Simple”, пише Інфоміст.

Перший вагомий реліз Nianaro відбувся в 2010 році на лейблі Sundesire Digital. Рік потому на британському Nukleuz Records вийшов новий сингл "Life is short". Після ремікса Ronny K треки Nianaro потрапили на Trancemission. На сьогодні дискографія Nianaro рясніє релізами на таких лейблах, як Sundesire Digital, Elliptical Recordings,
Echelon Records, Nukleuz Records, Trancemission, Crossair Recordings и Unearthed Record, Armada, Black Hole.

Зізнається, клубів не любить, мовляв, для відпочинку це явно не найкраще місце:

– Я не ходжу по черкаським клубам, у нас вони дуже попсові. Авторів електронної музики взагалі немає, діджеїв небагато, троє-пятеро, серед тих, кого я знаю. У клуби ходять відпочить, але для мені це дивно. Якщо чесно, я клуби не люблю, це тільки робота. Не лише в Черкасах, а в Україні клубна культура на паузі, в очікуванні – шо буде далі. Коли в країні війна – танцювать нормальним людям не захочеться…

Попри всі досягнення, для Павла музика все ж залишається хобі. На життя заробляє вебдизайном.

– Я фрілансер. Часто заходжу в кафе, займаюсь вебдизайном там. Два місяці попрацював на одну дизайнстудію і зрозумів, що більше ніде працювати ні на кого не буду. Не розумію, коли люди марнують життя на роботу, яка їм не подобаться…

Вручення премії на KISS FM

Вручення премії на KISS FM

 

– Що означає нік “Nianaro”? Чому саме він?

– Це те, що мені згенерував генератор нікнеймів. Все, що мужу сказать (посміхається). Вирішив не вкладати ніякого сенсу.

– Як вдалося потрапити на KISS FM та столичні клуби?

– Все через інтернет. Випускались треки, на KISS FM їх помітили, слово за слово, зв’язались із генеральним продюсером Антоном Цесликом. Щоб з цими людьми контактувати, не треба їздити, технології зараз дозволяють працювати на відстані. Треба лише бажання.

– Як гадаєш, коли Черкаси вийдуть на новий музичний рівень, почнуть слухати якісну музику?

– Зараз складно сказати, що таке якісна музика. Це таке поняття “масова культура” – зараз вся музика звучить якісно. В одній музиці є ідея, – а інша написана за дві години, сидячи на унітазі, або під впливом легких чи не дуже наркотиків. У нас по радіо шлак, я його не слухаю років 5. Навіть KISS FM, де веду шоу, теж не слухаю. Шансон не люблю найбільше. Для мене нонсенс, що така музика знаходить своїх людей.

– Чому ти не став резидентом якогось клубу?

– Для мене музика – глобальне. А щось грандіозне швидко не акумулюєш. Якщо піти резидентом в якийсь клуб, не буде часу ні на що. Можна спопситися.

Резидентом клубу “Омнія” в Америці хотілось би бути, а резидентом клубу в Черкасах… До резидентів ставляться по рівню нижче, ніж до офіціантів. Була ситуація в одному з черкаських клубів, коли офіціантам оплачують таксі додому, а діджеям ні. Для них це теж хобі. Це не серйозно… бо з тими доходами, що у них, не можна на 100% віддатися музиці, так само як державні службовці (сміється). Якщо ти заробляєш нещасні 2-3-5 тисяч грн з музики, будучи діджеєм, який сеснс розвиватися, робити щось далі. У мене теж дохід в основному з дизайну.

3

 

– Спілкувалися з одним із твоїх шанувальників. Той говорить, що із часу свого тріумфу в 2012 році, ти дещо втратив родзинку. Погоджуєшся?

– А я думав, що не дійшов до своєї родзинки (посміхається). Бачите, скільки людей, стільки думок. Ну я вважаю, що навпаки рівень виріс… і буквально за останні півроку. Рівень, шліфування майстерності… комусь цього вистачає, раніше був нахил на музику, зараз на драйв, більше для клубів.

– Яку музику слухаєш взагалі?

– Те, що слухаю я, і те, що граю в клубах – це різні речі. Слухаю в основному спокійну інструментальну музику.

– В Європу запрошували?

– Запрошували неодноразово. Але там все треба робити через менеджера, резервувати певну суму, щоб була якась гарантія. Було чимало і несерйозних, підозрілих пропозицій.

– Як молодому музиканту можна досягти успіху, що порадиш? Тут знадобляться більше гроші для просування чи все ж таки талант?

– Або є гроші, а бо є талант. Добре, коли є і одне, і друге. Для мене успіх у чомусь вимірюється – у фінансових одиницях. Не через те, що я меркантильний… Просто, щоб цілком поринути в улюблену справу, то треба тільки нею займатися. Аби чогось досягти. У такий спосіб можна у рази пришвидшити процес.

Взагалі, створення музики виснажує. В Україні, щоб заробити, треба писати музику для когось і продавати. Я цього робить не збираюсь. Тим більше, за ті гроші, які платять в Україні, це пару сотен доларів за трек. Купують музику за кордоном, там можуть це собі дозволити.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору