Студенти Черкаського музучилища просять допомогти поїхати на конкурс

15 липня 2014, 08:37

Хор студентів естрадного відділення Черкаського музичного училища запросили до Італії. Восени відбудеться VIII Міжнародний хоровий конкурс в м. Ріміні. Участь у ньому була б важливою для поширення української культури в світі, вважають члени творчого колективу. Кошти на такі поїздки вони щоразу шукають самостійно. Допомагають хору й спонсори та небайдужі черкасці. Саме на них розраховують музиканти, аби втілити в життя свою мрію – відвідати конкурс у Італії.

До мандрівки в черкасців залишається 68 днів. До цього часу вони шукатимуть 25 тис грн. Хористи просять усіх, хто має можливість допомогти, долучитися до справи через проект СПІЛЬНОКОШТ: http://biggggidea.com/project/710/ . Ресурс розповідає про колектив та його здобутки, а також містить відеозвернення студентів та форми для матеріальної допомоги від 1 гривні.

Торік черкасці двічі стали переможцями міжнародних хорових конкурсів. Україна в обличчі колективу музучилища вперше взяла участь у VII Міжнародному фестивалі хорової та фольклорної музики «СЛОВАЧЧИНА кантат 2013». Серед 14-ти країн саме дебютантів із Черкас визнали кращими і хор єдиний представник від України на цьому фестивалі отримав два золота в академічній та фольклорній номінаціях, а також гран-прі. А на 27-му Міжнародному хоровому конкурсі «Praga Cantat 2013» серед 21-го хорового колективу отримав золото та почесний кубок, диригент нагороджена почесним кубком за майстерність. Хор отримав схвальні відгуки членів журі з Австрії, Італії, Чехії, Японії.

- Цієї весни нас запросили на конкурс до Австрії. Організатори дуже чекали Україну, адже знали, які важкі часи ми зараз переживаємо. На жаль, ми так і не поїхали. Через складну ситуацію в державі ті спонсори, які підтримували нас раніше, так і не змогли допомогти, - говорить адміністратор хору Юлія Свірідова. - Міжнародний хоровий конкурс у Італії – це наша мрія, яку ми зможемо втілити лише з вашою допомогою. Ми мріємо розгорнути там наш прапор і гідно представити Україну на цьому конкурсі, ми хочемо показати, що українці цінують свої традиції та культуру!

Хор існує три роки і виконує академічну, фольклорну та класичну музику. У складі колективу більше 40-ка артистів.

- Наші виступи доводять – українська пісня й музика дуже подобаються слухачам. На конкурсах журі та відвідувачі неодноразово підходили до нас і дякували за творчість зі сльозами на очах. Безумовно, хор формує почуття патріотизму, а також імідж України у світі як держави з самобутньою культурою, - зазначає диригент колективу Наталія Шмараєва-Гожа.

Черкаських студентів уже підтримали більше 20-ти доброчинців. Дедлайн проекту – 20 вересня.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору