“Стріляна вишиванка”: у Черкасах дружини та сестри військових вишили сорочку уламками від снарядів (ФОТО, ВІДЕО)

19 серпня 2022, 14:45

У Черкасах дружини та сестри військових, які перебувають на передовій, створили оберіг для наших захисників - вишиту уламками від снарядів для "Граду" сорочку.

"Стріляна вишиванка" – спільний творчий проєкт черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Благодійного фонду "Черкаси Чайка".

Найрідніші жінки українських військових пришили до вишиванки уламки ворожого снаряду БМ "Град", який схибив у цілі та нікого не ушкодив.

Саму чоловічу вишиту сорочку створила голова Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Мартинова.

Волонтерка БФ "Черкаси Чайка" Юлія Баранько розповідає, що "Стріляна вишиванка" – одночасно співзвучна з фразеологізмом "стріляний горобець", котрий означає досвідчену, загартовану життям, бувалу, витривалу людину, яку важко перехитрити, обдурити (а саме такими є наші захисники та захисниці).

- Власне, вишиванка – це прадавній оберіг кожного українця. Спільно з Ольгою Мартиновою ми розробили таку ідею, щоб силу вишиванки підсилити уламками від "градів". Але тих уламків, які потрапили повз наших військових. Для цієї акції уламки нам передали прямо з передової, - говорить Юлія.

Учасниця заходу Анна - дружина військового, який служить в Донецькій області. Сьогодні вона разом з іншими рідними створювала "Стріляну вишиванку".

- У цю сорочку вкладала свою любов та повагу до військових. Дружини військових постійно переживають за своїх чоловіків, - каже Аня.

29 серпня, у День пам’яті захисників України, "Стріляну вишиванку" презентують у Черкаському художньому музеї, після чого - продадуть з аукціону. А виручені кошти будуть витрачені на закупівлю захисної амуніції для військових на передовій.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору