Військова форма має стати однією з ключових переваг бійця на полі бою, тому до розроблення кожного комплекту підходять з максимальною відповідальністю. Під час створення враховують кожну дрібницю, щоб військовий почувався комфортно. Тому встановлене спорядження регулярно змінюють та доповнюють.
Які проблеми бувають з одягом для військових
За час незалежності військова форма ЗСУ плавно переходить від старих радянських традицій до норм НАТО. Зараз українці навіть почали розробляти власні інноваційні елементи, якими зацікавились західні партнери. Увага до кожної частини екіпіровки просто неймовірна, адже тактичні штани чи взуття можуть мати вплив на ефективність виконання бойового завдання та зберегти життя солдата.
Розвиток стандартної форми був довгим, починаючи з моделі «Дубок». Її розробили ще у 80-х роках, але масово почали використовувати після вторгнення Росії на схід України. Прямі зіткнення відразу показали вагомі недоліки, як-от проблеми з маскуванням та незручна посадка.
На зміну їй прийшла «гелетейка», названа на честь чинного на той момент міністра оборони Валерія Гелетея. У ній використали новий піксельний камуфляж ММ14, який ідеально підходив для українських територій. Але від неї довелося відмовитись, оскільки модель була незручною в користуванні через велику кількість різноманітних застібок.
Актуальна форма для ЗСУ та її переваги
З 2017 року почали розроблення нової форми з нуля, проте за основу взяли ефективний для маскування камуфляж ММ14. Робота та тестування велися до останнього часу, з урахуванням особливостей місцевості й відгуків бійців. Зразки перевіряли в реальних бойових умовах, що дозволяло швидко отримувати повну інформацію про недоліки спорядження. Його покращували багато разів, і зараз комплект може привабити такими перевагами:
- на пошиття витрачається всього 3,6 метра тканини, що значно знижує вартість створення комплекту;
- конструкцію продумували з урахуванням оптимізації рухів бійців та порядку пошиття, щоб пришвидшити забезпечення;
- вихід із ладу певного елемента не позначиться на загальній ефективності дій, деякий час можна проходити без ремонту;
- для підшоломника використовують натуральні тканини з особливим просоченням, яке захищає від вологи та забезпечує мікровентиляцію;
- передбачено наскрізні кишені нової конструкції, які дають доступ до внутрішніх шарів одягу;
- використовують блискавки, ґудзики та велкро-липучки, залежно від місця розташування;
- для форми використовують гнучку армовану тканину, захищену від стирання та механічних пошкоджень;
- для зимової версії застосовані утеплювачі нового зразка, набагато легші та гнучкіші.
Під час розроблення врахували сучасні тенденції військового спорядження та досвід армій НАТО. Використали чимало передових рішень, які дали значну тактичну перевагу бійцям піхоти та розвідки. Додатково розробляють моделі для військовослужбовиць з урахуванням їхніх анатомічних особливостей.
Реклама
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram
Какая разница какая на военнослужащем форма, если в его распоряжении нет вооружения и боеприпасов? Воевать нечем, зато красивый. Очередная схема по отмыванию бюджетных средств. Выделят деньги на обновление амуниции, а в итоге не будет ни бабок, ни новой формы.