Столичні журналісти розповіли про відкриття небезпечного підприємства у Черкасах*

10 листопада 2020, 12:43

Журналісти спецпроекту “Гроші” телеканалу 1+1 розповіли про можливе відкриття у Черкасах заводу із утилізації небезпечних відходів. Ця новина обурила місцевих жителів, адже робота такого підприємства може негативно вплинути на й без того непросту екологічну ситуацію в місті. Зі слів міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, ідею створення небезпечного виробництва втілюють підприємці, які активно беруть участь у цьогорічних місцевих виборах та претендують на керівництво обласним центром.

“Гроші” розповідають, що у Черкасах планують відкрити завод із утилізації забруднювачів і його розмістять у межах міста. 

- Чи справді це може спричинити сплеск онкологічних захворювань, як запевняють місцеві активісти? Ми розібралися, що саме в Черкасах збираються утилізовувати і хто із місцевих політиків «курує» будівництво небезпечного об’єкту – зараз усе покажемо! - йдеться в дописі медійників.

Колись Черкаси вважалися “столицею хімічної промисловості України”. Тут на повну потужність працювали гіганти індустрії, які залишили по собі гігантські проблеми.

- У багатьох з нас є проблеми з легенями. Тут вологий клімат, а ще й ситуація із “хімією” в місті. У багатьох астми. Діти кашляють і хворіють та не можуть вилікуватись навіть від звичайних ГРВІ. У місті величезна проблема із алергією серед дітей. Всі черкащани про це знають, - розповіла столичним журналістам місцева жителька на ім’я Наталія. - Ми живемо прямо навпроти того майданчика, де збираються збудувати завод із переробки хімічних відходів. 

Проти такого виробництва виступив і міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, який обіцяє не допустити будівництво такого заводу у місті. 

- Не вистачало нам ще в місті заводу по переробці небезпечних відходів з усієї Європи. Здоров’я черкащан ставиться на останнє місце, а на першому стоять великі гроші, - розповів пан Бондаренко. - Сьогодні об’єдналися ті, яким життя черкащан нічого не варте. Для яких заробити надприбутки є найголовнішим.

За повідомленням журналістів, такий завод - не вигадка. Його збираються побудувати у промисловій зоні міста на території колишнього підприємства “Черкасихімволокно”. 

У березні 2019-го про відповідні плани повідомила  компанія “Фабрика агрохімікатів”, яку очолює бізнесмен і місцевий політик Віталій Ільченко. Сам політик програв боротьбу за мерське крісло на цьогорічних виборах, однак у другому турі виступив на підтримку іншого кандидата - Віктора Євпака.

Деталі в сюжеті програми “Гроші”.*політична реклама

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору