Стан черкаських доріг викликав жах у колишнього столичного ДАІшника

12 травня 2014, 16:48

В.о. начальника Управління ДАІ УМВС України в Черкаській області Ярослав Чубатюк надзвичайно здивований станом черкаських доріг та технічних засобів регулювання дорожнього руху в області. На його думку, у Черкасах майже немає доріг із нормальним покриттям, а ситуація з дорожніми знаками, огородженнями та світлофорами нагадує Київ 40 років тому.

Про це він повідомив під час круглого столу на тему «Забезпечення та покращення безпеки дорожнього руху на автошляхах Черкащини».

- Станом доріг та технічних засобів регулювання дорожнього руху в Черкасах я був надзвичайно здивований. Це жах. У місті майже немає доріг з нормальним покриттям, вони відсутні. Можливо, є лише п'ять вулиць в Черкасах, де дороги відповідають діючим нормам і стандартам. А те, що у нас із дорожніми знаками, з огородженнями, світлофорами... Ви відстали від столиці років на 40, а може й назавжди, - зазначив Чубатюк.

За його словами, результати нещодавно проведеного весняного комісійного обстеження показали, що руйнування дорожнього покриття на території області становить 400 тис. кв м. З них понад 30 тис. кв м - на дорогах загального користування. Відсутні на Черкащині понад 6 тис. дорожних знаків. В обласному центрі ситуація ще гірша.

- Стан доріг в області, порівняно зі станом вулиць у місті, ще нормальний. Під час обстеження вулиць міста було виявлено ямковості та інших деформацій дорожнього покриття загальною площею 150 тис. кв м. 2 тис. відсутніх дорожніх знаків, 3 тис. 500 дорожніх знаків, які потрібно замінити, - підкреслив головний ДАІшник області.

Начальник управління вуличної інфраструктури департаменту Черкаського міськвиконкому Сергій Отрешко зазначає, що одна з основних проблем черкаських доріг полягає у відсутністі фінансування.

- Минулого четверга розпочався поточний ямковий ремонт дороги по вул. Пастерівській. Підряднику заплатили менше 10% від заборгованості за минулий рік. Завдяки домовленостям і сподіванням на краще вони все ж розпочали роботу. Проблема неплатежів з кожним днем стає все гострішою. Я наразі майже не знаю підрядників, які готові працювати з бюджетними установами в надії, що вони колись отримають кошти, - повідомив Отрешко.

Проте попри усі складнощі, на його думку, міська влада намагається шукати шляхи вирішення цієї ситуації, тому поточний ямковий ремонт в місті днями таки розпочався.

В.о. начальника Управління ДАІ УМВС України в області попередив, що представники ДАІ будуть контролювати та при порушеннях карати дорожників та чиновників за ями та відсутні дорожні знаки.

- Ми збільшимо кількість приписів і будемо складати ще більше адміністративних протоколів, якщо дорожна ситуація не буде змінюватися, будемо ще більше притягати посадовців до відповідальності. Нехай платять штрафи, - попередив Чубатюк.

Поділитись

Коментарі

Вгору