Непривабливі та небезпечні. У Черкасах щонайменше два десятки довгобудів! Вони не лише спотворюють архітектурне обличчя міста, а й несуть потенційну загрозу для черкасців, інформує "ЧСН" Чи мають майбутнє недобудовані споруди та хто у разі надзвичайного випадку нестиме відповідальність?
Майже у кожному куточку Черкас є споруди-привиди. Не один десяток років довгобуду у районі Д. Діти шкільного віку – ось хто найбільше полюбляє шукати пригод у таких місцях.
Довгобуди поступово перетворюються на арт-об’єкти із розмальованими стінами і розкиданим сміттям. Силікатна цегла, з якої складено більшість із них, вже давно не придатна для експлуатації. Застій будівництва часто трапляється через нестачу фінансування. Нині ж – земельні ділянки з довгобудами реанімують. Втім небезпечних і аварійних споруд не бракує.
Не так давно у Корсунь-Шевченківському на підлітка, який розважався на довгобуді, упала бетонна плита. Доступ на територію тієї злощасної недобудови навіть не був огороджений. Нині дитина в лікарні, і йому необхідна чимала сума для імпланту плечової кістки.
Аби з’ясувати, хто має відповідати за нещасні випадки на території довгобудів, ми звернулись до юриста. З’ясувалося, що забудовник лише під час зведення багатоповерхівки відповідальний за безпеку на території будівництва.
Тобто місцева влада може лише встановити огорожу на місці де колись проводилось будівництво.
У багатьох довгобудів таки є майбутнє, так по вулиці Нарбутівській кілька тижнів тому почалась реставрація старого довгобуду.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram