Спілкуються і майструють іграшки: як у Черкасах хлопчиків із неповних сімей навчають теслярству

27 березня 2023, 15:09

Хлопчиків із неповних родин навчають теслярській майстерності у Черкасах. Організатор гуртка "Мудрий тесля" Віталій Андрієць безплатно вчить дітей, які ростуть без батька, теслярству та роботі з електроінструментами, щоб майбутні чоловіки вміли працювати по дому, інформує 5 канал.

На столі у юних теслів дерев'яні літачки. Хлопчики беруть інструменти і роблять останні маніпуляції перед завершенням – шліфують деревину, підганяють деталі, роблять необхідні отвори. Під час роботи розмовляють про життя та цінності. Нині обговорюють тему довіри.

На заняття до "Мудрого теслі" ходять три десятки хлопчиків від 7 років. Охочих – у кілька разів більше, але наставників не вистачає. Тож, на час війни, групи скоротили. Тепер сюди запрошують лише дітей-переселенців, чиї батьки на війні та яких виховують без батька.

10-річний Арсеній першим виготовив літачок. Усі деталі зробив власноруч. Переконує, вже вміє користуватися всіма інструментами з майстерні.

"Молотком, пилкою, японською і пилою зя чайною, це струбцина. Струбцинами теж закріпляли, щоб тримати деталі ну і саморезами. Вироби виходять, хочу просто навчитися, щоб допомагати", – розповідає учень Арсеній Кущ.

11-річний Артем розповідає, у гуртку вже майстрували дерев'яні іграшки, стільці і різні вироби для дому. Теслярством захопився з першого заняття і вже навіть умовив маму зробити свою маленьку майстерню у підвалі.

"Серед інших хлопцяв, я можу з ними спілкуватися, майструвати, мені це дуже сильно подобається, я можу тут робити різні іграшки, різні табуретки або полички, як я колись робив", – каже учень Артем Зоренко.

Мати Наталія захопленню Артема радіє. Бідкається, виховує сина без батька, тож йому дуже не вистачає чоловічих розмов і справ.

"Програма вона розрахована на рік, але я думаю, наступного року ми також сюди повернемось, якщо нас візьмуть, тому що одне заняття – один виріб і для дітей це дуже велика мотивація, це море емоцій, море щастя, що він сам це зробив, такої можливості більше немає ніде", – каже мати учня Наталія Зоренко.

Майстерню для хлопчиків "мудрий тесля" створив Віталій Андрієць. 2014-го, коли почалися бойові дії на сході, його родина з Луганська переїхала на Черкащину.

"Виїжджали ми думаючи, що пару тижнів і все заспокоїться, на той момент там уже їздила така велика техінка як танки, уже були бойові дії з автоматами на вулицях, серед мирного населення. Я вже себе ідентифікую як черкасець", – розповідає організатор майстерні "Мудрий тесля" Віталій Андрієць.

Згодом Віталій започаткував у Черкасах майстерню для хлопчиків. 5 років тому інструментів тут мали не багато, але від охочих відбою не було. Відтоді справа Віталія розширилась, його досвід перейняли майстри з 11-ти міст і відкрили такі ж майстерні.

"Основна ідея була – виховання хлопців, спочатку наших синів, потім дуже швидко ми побачили, що навколо наших синів є хлопці, які ростуть без батька, приходять з бабусею, з мамою, до нашої церкви і ми їх також взяли під опіку, почали працювати з ними і так вони почали запрошувати своїх друзів і так почали наповнюватися наші перші групи і наше бажання було таке виховання і фізичне, і духовне і десь підставити плече в вихованні – поміч для батьків", – пояснює організатор майстерні "Мудрий тесля" Віталій Андрієць.

Після перемоги Андрій планує ще розширити майстерню та допомагати у вихованні хлопчиків без батьків. А також більше часу приділяти своїй родині, в якій два сини і дві доньки.Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору