Спалювання листя загрожує черкащанам штрафом від 340 грн до майже 2 тис грн

05 листопада 2015, 09:08

За спалювання листя – штраф. Самопал забороняється законодавством України та передбачає адміністративну відповідальність. Сума коливається від 340 до майже 2 тис. гривень. Невинне, на перший погляд, прибирання шкодить навколишньому середовищу та здоров’ю людей, - кажуть експерти. Та попри це щороку містяни продовжують утилізувати сухе листя та бур’ян вогнем, інформує ЧСН.

Фахівці одностайні: продукти горіння – небезпечні, речовини, які вивільняються під час спалювання листя – канцерогенні, вони провокують захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини.

Із тліючого листя і бадилля виділяється і бензопірен, що здатен викликати у людей онкозахворювання. Особливо це шкодить дітям. Вони нижчі на зріст, а тому й вдихають найшкідливіші речовини. Крім того, вогонь знищує найцінніші мікроорганізми, які забезпечують корисні якості ґрунту. Призводять і до погіршення середовища проживання тварин і птахів, знищення гумусу. А існує ж альтернативний спосіб утилізації листя – компостування, – кажуть екологи. Втім люди чомусь його не використовують.

Спалювання опалого листя без дозволу органів держконтролю у галузі охорони навколишнього природного середовища є серйозним порушенням і карається штрафом, -- нагадують владці.

Поділитись

Коментарі

Вгору