Сьогодні, 1 жовтня, депутати Черкаської обласної ради зібралися на позачергову сесію, аби звернутися до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо недопущення в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення.
Така пропозиція надійшла відразу від кількох фракцій. Автори цієї петиції вважають, що питання продажу землі є дуже глобальним та болючим для української політики. Як відомо, запровадження повноцінного ринку землі на сьогодні є однією з вимог міжнародних кредиторів.
- Вільний ринок землі не може існувати в нашій державі, адже таких родючих земель, як у нас, немає ніде, - зазначив автор звернення, депутат Олександр Лошков.
При цьому він зауважив, що наразі немає країни, де б діяв вільний продаж земель. Відтак, у цій петиції пропонується надавати землі сільськогосподарського призначення у довгострокову оренду українським виробникам із правом успадкування. Крім того, у документі йде мова про запровадження банку земель.
Також пропонується звернути увагу на державні програми підтримки сільгосптоваровиробників і винести питання щодо зняття мораторію щодо ринку землі на Всеукраїнський референдум.
Однак із першого разу обласні обранці це питання не підтримали. Після цього кілька депутатів звернулися до колег із емоційними зверненнями, закликаючи їх до виваженості.
- Будемо викликати сюди депутатів, які сьогодні не прийшли, сидітимемо, поки не проголосуємо. Соромно! - емоційно зауважив один із обранців.
Проте не допомогло - тільки з другого разу депутати проголосували за те, щоб повернутися до розгляду питання. Потому не вистачило голосів для реєстрації. Зрештою, оголосили перерву на 20 хвилин.
Присутні ж на засіданні АТОвці пригрозили, що готові блокувати сесійну залу, поки не буде необхідного рішення.
Нагадаємо, у Зеленського заговорили про те, щоб відкрити ринок у землі у 2020-му. Передбачається, що він почне працювати уже з жовтня наступного року. До цього часу мають бути ухвалені всі необхідні закони.
Між тим, проєкт закону про продаж землі сільськогосподарського призначення вже у Раді. Його автор - міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Автори документу вважають, що він забезпечить конституційне право громадян вільно розпоряджатися своєю власністю. Поряд із цим, експерти вже застерігають: після відкриття ринку земель суттєво зросте вартість оренди гектара землі - більше ніж у два рази.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram