Софроній освятив хрести для нового храму у Дахнівці

28 березня 2016, 10:45

dah

27 березня після відпусту Божественної Літургії, Його Високопреосвященство Владика Софроній відвідав будівництво храму у мікрорайоні «Дахнівка», що у Черкасах.

Під час відвідин Владика оглянув будівництво та звершив чин освячення купольних хрестів для нового храму. Після окроплення свяченою водою головний купол храму, який уже споруджено та перекрито металом, прикрасився святим Хрестом. У своєму слові Владика побажав духовної наснаги будівничим та подякував жертводавцям, які допомагають у благій справі спорудження нового храму.

Довідково: До 1982 року Дахнівка була селом та мала свою сільраду, а після означеної дати в зв'язку із забудовою міста вирішено було приєднати село перетворивши його на мікрорайон з залишенням історичної назви. З тих пір до сьогодні Дахнівка значно розбудувалась і майже зрослася із основною частиною міста. З давніх часів відомий був і діяв у Дахнівці парафіяльний Преображенський храм, але після революційних подій він був знищений. Таким чином до кінця Великої Вітчизняної Війни Дахнівка була без храму, але стараннями селян було викуплено у колгоспу один із будинків який був переобладнаний під храм який діє і по сьогодні. Але як вже зазначалось вище, мікрорайон розбудувався і став густо населений порівняно із минулим. Таким чином постала потреба у новому та просторому храмі, будівництво якого і розпочалось де кілька років тому стараннями секретаря Черкаської єпархії протоієрея Василія Вознюка та настоятеля Преображенського храму у Дахнівці протоієрея Анатолія Чортополоха.

За інформацією прес-служби Черкаської єпархії УПЦ

Коментарі

Вгору