“Собаки та карантин”: чи можна в Черкасах взяти чотирилапого для прогулянки

08 квітня 2020, 20:04

Єва, "жителька" одного з вольєрів у притулку "Друг"

На час карантину Черкаське міське товариство "Друг" зачинене. За тваринами доглядають працівники притулку, а охочим взяти собаку привозять її додому після розмови по телефону.

Валентина Калініна, волонтерка товариства захисту тварин "Друг", розповідає, що особливого спалаху популярності не спостерігає попри поширені жарти в соціальних мережах.

Малюк живе у притулку для тварин "Друг"

- Попит на тварин підвищився порівняно з зимою, але особливого збільшення я не помітила. Це більш сезонне явище, бо з березня по травень собак із притулків забирають найбільше, - коментує волонтерка.

Валентина зазначає, що взяти тварину "напрокат" охочим прогулятися містом також не можна - притулок, як і інші заклади, закритий на карантин. На цей період на території товариства "Друг" знаходяться лише працівники, які доглядають за тваринами.

- Волонтерам також поки що вхід зачинений, бо всі повинні сидіти на самоізоляції вдома. Однак коли він закінчиться, то можна буде і тварин брати для прогулянок поряд із притулком, і приходити та допомагати працівникам, - зазначає черкащанка.

Цуценята - "гості" товариства захисту тварин "Друга"

Працівники черкаського міського товариства захисту тварин "Друг" окрім тварин у вольєрах доглядають і за безхатніми собаками на вулицях міста - за необхідності, якщо собака поранений чи заслабкий для перебування на вулиці, то забирають у притулок. Рейди для відловів і годування тварин відбуваються регулярно, однак інколи трапляються прикрі випадки.
Іноді на околицях міста на закритих територіях підприємств, які зачинені на карантин, іноді лишають собак. До них важко дістатися, аби погодувати, а ніхто інший цього не зробить.

У ветеринарних клініках чотирилапих пацієнтів менше не стає навіть на карантині. Валентина Калініна розповідає, що допомога ветеринарів необхідна постійно.

- Опікуни слідкують за станом здоров'я тварин. Якщо хтось із підопічних поранений чи заслабкий для перебування на вулиці, то привозять на лікування у медзаклад для тварин, - розповідає волонтерка. - Окрім цього ветеринари під час карантину продовжують стерилізувати собак - пацієнтів вистачає.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору