Кам’янка на карантині: як живе заблоковане місто?

08 квітня 2020, 20:42

Уже більше тижня Кам’янка живе у режимі посиленого карантину. На дорогах виставлені блокпости, а в самому місті діє комендантська година. Все тому, що в цьому районі найбільша кількість хворих на коронавірус COVID-19 в області. Який же вигляд має ізольоване місто зсередини?

Депутат Кам’янської ОТГ від ВО “ЧЕРКАЩАНИ”, представник ТОВ “ОЛІМП”  Віталій Архіпюк розповів, що навколо Кам’янки є 4 блокпости, на яких постійно чергують люди, і на двох постах - просто перегороджені польові дороги. 

- Держава запропонувала нам допомогу Національної гвардії. Відтак, всього на блокпостах у нас чергують 24 військовослужбовці. Район забезпечив їх житлом, харчування наша компанія взяла на себе, - каже депутат. 

Окрім Нацгвардії на блокпостах стоять представники місцевої поліції та медсестри, які вимірюють температуру тим, хто в’їжджає або виїжджає з міста. 

- Тим, хто їде на роботу та водіям були виписані спеціальні перепустки. Це працівники, які забезпечують життєдіяльність міста та комунальники. Організації також подали списки транспорту, який необхідний для роботи, наприклад, розвозить працівників чи продукти харчування, - розповідає Віталій Архіпюк.

Комендантська година діє з 9 вечора до 6 ранку. У цей час заборонений рух транспорту, окрім автомобілів екстрених служб, а поліція контролює, щоб люди не виходили без необхідності на вулиці. 

- Не чув, щоб були значні правопорушення чи щоб когось затримали, або склали протокол. Та люди і самі зайвий раз на вулиці не виходять. Жоден розважальний заклад не працює, тому і молодь сидить вдома, - говорить депутат.  

На всіх організаціях і при входах у магазини стоять дезінфікуючі засоби. Спеціальні машини миють дороги у місті, а працівники комунального підприємства ручними оприскувачами кожного дня дезінфікують місця загального користування. У кам’янські магазини та аптеки вхід лише у масках. Проте на вулиці, не у велелюдних місцях, можна ходити і без. 

- У наших лікарняних аптеках маски є, всі організації теж їх закупили для своїх працівників. Шиють маски і на замовлення. За інші аптеки не знаю, адже в місті їх багато, - розповідає пан Віталій.

Також Віталій Архіпюк говорить, що за підтримки міського голови,  кам’янські підприємці організували збір гуманітарної допомоги медичним працівникам і грошей для облаштування інфекційних боксів у районній лікарні.

- Обладнали 3 бокси для хворих на COVID-19. Зробили ми це все за один тиждень, хоч довелося навіть копати окрему каналізацію. Також багато підприємців надавали допомогу для лікарень, як матеріалами так і необхідним обладнанням, - каже депутат.

Навіть зараз місто та район продовжує працювати. Поки садочки та школи закриті на карантин, керівникам цих закладів дали доручення зробити хоч невеликі ремонти всередині.  Також в районі розпочалася посівна.

- Техніку дозволили виводити в поле, маємо її лише дезінфіковувати. Люди теж пішли садити городи. Адже, якщо зараз не посадити, то не буде чого збирати восени. Магазину, де продається насіння та засоби для захисту рослин, дозволили працювати, тому посадковий матеріал є де придбати, - говорить пан Віталій.

Студент Антон Таран розповідає, що зараз життя у Кам'янці доволі одноманітне.

- Мало того, що закриті усі заклади, до того ж усі спортивні майданчики, усі мої друзі сидять удома, зрідка виходять навіть у магазин, - говорить Антон.

Через комендантську годину існує обмеження у пересуванні містом у певний час, а у магазини запускають лише по декілька осіб, тому там великі черги.

- Спочатку, як виявили велику кількість хворих у місті, була паніка, але зараз уже немає, люди просто намагаються дотримуватися правил поведінки на карантині, - каже студент.

Віталій Архіпюк впевнений, що карантинні заходи в цілому дали позитивні наслідки, але якщо їх продовжать посилювати - це може призвести до колапсу економіки. 

- Наскільки ми зараз все правильно робимо? Поки що результат є. Але у всьому повинна бути якась розумна межа, ті збитки, які вже нанесені бюджету, поповнити практично неможливо, - зауважує депутат. 

Проте, скоро правила карантину у Кам’янці будуть трохи пом’якшувати.

- В Україні прийняли загальнодержавну програму ізоляції областей. Тобто, вся Черкащина, а не окремі райони, буде ізольована. А блокпости уже будуть на межах між областями. Нам доведеться ще перекрити польові дороги, які ведуть на Новомиргород і на Олександрівку. Також перекриємо дорогу і до Кіровоградської області, - говорить пан Віталій.  

Підготувала Інга Голик

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору