Смолоскипна хода до 112-річчя Степана Бандери пройшла центром Черкас

02 січня 2021, 15:45

"Степан Бандера - Герой України" - банер з таким гаслом розгорнули учасники смолоскипного маршу з нагоди дня народження провідника ОУН УПА. Пояснюють: такий марш - вже багаторічна традиція, і особливо важливим він став у 2020, коли проросійські сили в країні намагаються взяти реванш.

Організатором маршу цьогоріч став Національний Корпус, однак зазначають: принципово проводили його без партійних прапорів, адже ідея українського націоналізму, ідея боротьби і прагненя перемог сьогодні мають стати основоположними для всіх українців, незалежно від політичних вподобань і гасел.

Загалом марш зібрав кількасот черкасців, а кінцевою його точкою стала площа Драматичного Театру.

- Легко любити Україну у Черкасах, ще простіше на Франківщині і набагато важче - у Харкові, Донецьку чи Криму. Легко бути українським націоналістом в мирний час на мирній території і набагато важче в Україні, яка, по суті, поділена між Комуністичним Союзом і Нацистською Німеччиною. 112 років тому народилася людина чиїм ім‘ям пізніше почали називати всіх українських націоналістів.

Ми - "бандерівці", - звернувся до присутніх на площі Дмитро Кухарчук.

- Радянська пропаганда зробила дуже багато, щоб накласти негативний відтінок на це слово. Але це слово - поштовх до боротьби за будь-яких умов і ніщо не зупинить ідею, час якої настав.Як і сьогдні ,коли 2020 став роком проросійського реваншу , 2021 має стати роком ренесансу Української державності , духовності, науки і культури, роком бандерівців.

Степан Андрійович, Шухевич, Міхновський, Болбачан зробили свою справу, продовження за нами. Нехай цей день стане перевтіленням руху опору капітуляції в рух контрнаступу на проросікі сили в Україні і днем відроженння України, - зазначив голова Національного Корпусу у Черкасах.

Поділитись

Коментарі

Сергій :

Та не декілька сотень а 150 чоловік (що визнає і поліція і самі організатори). А 150 чоловік з 300-тисячного міста це да, це звичайно сила (ха-ха). 0,05%… І реальний показник їх підтримки. Розумні люди черкащани. Не світить цим панам нічого. Від слова “взагалі”

Вгору