Сміттєпереробний завод у Черкасах: коли та де він буде?

19 вересня 2015, 19:30

DSCN5252

Сміття – в енергію… Проект будівництва сміттєпереробного заводу презентували у Черкасах. Навіть на мінімальних потужностях він перероблятиме 350-400 тонн твердих побутових відходів на день. А в результаті – даватиме електроенергію, пише "ГромЧе".

– Фактично проект вже стартував. 19 серпня було підписано угоду та оплачено розробку техніко-економічного обґрунтування. Цей процес триватиме до півроку, – констатуєвиконавчий директор проектної компанії ТОВ «Еко-Баик» Андрій Богоявленський.

Інвестиційний партнер та виконавчий директор компанії ОАК Utility Solutions &Development W.L.L. (королівство Бахрейн) Гарет Роберт Браун запевнив, що завод буде створено за кошти прямих іноземних інвестицій. І їх пошук вже розпочали.

– Переробка відходів – це глобальна проблема. Однак робота заводу зніме цю проблему для Черкас. Сміттєзвалища просто зникнуть, – відзначає Гарет Роберт Браун.

Голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко переконаний – проект зведення заводу із переробки відходів у Черкасах є національним проектом.

Як працюватиме

Переробка твердих побутових відходів здійснюватиметься за рахунок піролізу. Проектанти називають цю технологію екологічно-чистою. Сміття перероблятиметься практично у вакуумі без доступу повітря.  Таку технологію ще називають «випарюванням». У результаті відсутні викиди в атмосферу діоксинів, важких металів та інших шкідливих речовин. Зольний залишок, що залишатиметься у результаті, є можливість використовувати у виготовленні пластифікаторів.

DSCN5270

Кого обслуговуватиме

Завод перероблятиме побутові відходи з міста Черкас а також щонайменше з шести найближчих районів. Логістично-вигідною для заводу є 60-кілометрова зона від місця його спорудження. Можливість переробляти сміття з лівобережних районів вивчається. Поки що транспортування побутових відходів через черкаську дамбу є малоймовірним.

Де з’явиться

Проектом передбачено зведення заводу на території ПАТ «Черкаське хімволокно». Представники проектної компанії запевняють – обрана ділянка знаходиться на достатній відстані від приватного сектору та спальних районів міста, тож санітарно-гігієнічні норми буде дотримано.

DSCN5269

Скільки коштуватиме

Попередня вартість реалізації проекту – 80 мільйонів доларів. Сміттєпереробний завод у Черкасах мають намір звести на інвестиційні кошти – йдеться в основному про приватні фонди та кошти банків арабського світу.

Коли запрацює

Роботи із будівництва розпочнуться після завершення розробки усієї необхідної технічної документації. Цей процес триватиме 4-6 місяців. Безпосередні роботи зі зведення заводу та установки обладнання планується завершити за 18 місяців.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору