У Смілі Черкаської області співробітники медсанчастини не бачили окладів вже 5 місяців. Хоча кошти на утримання цієї структури з держбюджету були виділені. Доведені до відчаю люди змушені були перекрити дорогу, повідомляють "Подробности".
Щоб потрапити на УЗД Людмила Сергіївна займала чергу ще з восьмої години ранку, але до кабінету потрапила лише в обід. Каже, що людей тут завжди багато - лікарня користується великим попитом у смілян.
- Я з чоловіком весь час сюди ходжу, він хворіє у мене, тут дуже хороші фахівці. Багато людей, дуже багато. Я ж кажу, що о восьмій ранку прийшли, але досі не впоралися, - каже жителька Сміли Людмила Борщ.
Але статус Державної медико-санітарної частини не врятував її від оптимізації. За останні кілька років у лікарні з п'яти повноцінних відділень місцеві чиновники залишили тільки два: терапевтичне відділення й урологію. Стаціонар обслуговує і пацієнтів з сусіднього Кам'янського району.
- У Кам'янці немає до кого йти, немає такого, як тут. Через це змушена була їхати сюди, - каже пацієнтка Мотря Іщенко.
Старша медсестра відділу урології розповідає, що тільки з початку цього року у них пролікувалися і прооперувались понад півтисячі пацієнтів. У кінці минулого року смілянські депутати просто викреслили медико-санітарну частину з переліку медустанов міста. Півтори сотні співробітників держлікарні вже 5 місяців працюють за рахунок ентузіазму - без зарплати.
- На харчування хворих нам допомагають благодійні внески, бізнесмени так би мовити, - зазначила старша медсестра.
Це почалося ще у 2015, коли МОЗ передав державну лікарню на спільне фінансування місту. Дві третіх утримання зменшувались за рахунок державної субвенції. Офіційно медико-санітарну частину ніхто не закривав, але і субвенцію на неї чиновники не розподілили.
- Ми дізналися в середині січня випадково, що ми вже нікого не обслуговуємо, не дивлячись на те, що лікарня повна, всі ліжка заповнені, до поліклініки народ звертається, ми їх обслуговуємо, - говорить виконуюча обов'язки головного лікаря державного закладу медико-санітарна частина № 12 Наталія Колобовникова.
Доведені до відчаю лікарі вчора вийшли на акцію протесту. Вже втретє за останні кілька місяців вони перекривають дорогу в Смілі, щоб хоч якось звернути увагу на свою проблему.
- Ну а що робити? Треба щось робити! Правда? Або жити без зарплати? - кажуть лікарі.
Уперше на акцію медиків приїхав секретар міськради Віктор Федоренко. Це він виносив на голосування рішення про те, що б викреслити лікарню зі списку медустанов Сміли і припинити її фінансування. Хоча згадати суму державної субвенції на цей рік чиновник самостійно не зміг.
- На 300 ліжко-місць, я кажу, на місцеве населення. Яка сума? Суму я не скажу, я точно не знаю, не пам'ятаю. - А приблизно? (кореспондент) - Не хочу обманювати людей, - каже виконуючий обов'язки міського голови міста Сміла Віктор Федоренко.
Після телефонних переговорів Віктор Федоренко з'ясував, скільки коштів виділила держава і куди їх поділи. Субвенцію просто розділили між двома комунальними міськими лікарнями за кількістю переписаних пацієнтів. А ось тим, хто лікується і працює в медико-санітарної частині, порадив звернутися в Київ.
- Де ви працюєте у Києві або Смілі, скажіть? У Смілі! Ні, ви працюєте і прийняті у Києві до державної установи, і вони вам виплачують заробітну плату, - додав Віктор Федоренко.
За 4 місяці без фінансування лікарня отримала борги не тільки по зарплаті, але і за комунальні послуги. В кінці цього місяця енергетики планують відключити в установі світло. І що робити після цього медики не знають.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram