В епідеміологічному сезоні 2017-2018 будуть циркулювати три віруси: "Гонконг", "Брісбен" і "Мічиган", повідомляє Сміла.city.
Вірус "Мічиган" є похідним від пандемічного вірусу "Каліфорнія".
- Це вірус типу А, той самим Н1N1, яким перехворіли 56% українців і мають імунітет до цього штаму. Він включений до складу вакцин тому, що сезон, який був по грипу цього літа у південній півкулі, де в цей час зима і сезон грипу, засвідчив, що циркуляція цього вірусу в Австралії, Новій Зеландії спричинила масові захворювання людей. Це, власне, і характеризує пандемічний вірус, коли за короткий період часу хворіє багато людей, які звертаються за допомогою і потребують госпіталізації. Але чи буде вірус поводити себе так в Європі і Україні, як він поводив себе в Австралії, сказати важко. Слід пам'ятати, що будь-який вірус грипу небезпечний, особливо для певних груп населення – діти до 3 років, вагітні, старші 65 років та пацієнти з хронічними хворобами, - розповідає фельдшер кабінету ФЗСЖ смілянської поліклініки для дорослих Наталія Зінченко.
Ознаки захворювання подібні до звичайного грипу: ломота в тілі, головний біль, сонливість, зниження чи відсутність апетиту, сухий кашель, підвищене потовиділення, підвищення температури тіла до 38,8-40 градусів, сухість слизових оболонок. Однак у "Мічигана" малий інкубаційний період – один-два дні від зараження – і дуже швидкий розвиток хвороби. Особливо небезпечним є те, що вірус викликає ускладнення, може спровокувати пневмонію, серозний менінгіт, енцефаліт.
Специфічний метод профілактики був і лишається один – вакцинація. Потім, коли починається епідемічний період, це стає захистом людини. В Україні зареєстровані вакцини від 5 виробників: "Ваксігрип" (Франція), "Люарикс" (Бельгія) та "Інфлувак" (Голландія). Ще – китайська та південнокорейська. Якщо на вакцині написано "сезон 2017-2018 рік для північної півкулі" – вона за своїм штамовим складом відповідає рекомендаціям ВОЗ. Станом на сьогодні про вартість вакцини проти грипу точних даних немає. Проте минулого року одна доза цих ліків коштувала від 100 до 170 гривень. Для порівняння, за інформацією медиків, вартість лікування від грипу без ускладнень минулого року коштувала 400-500 гривень, а з ускладненнями, коли потрібно було вдаватися до антибіотиків – близько 1000 гривень.
Якщо людина не вакцинувалася, то на перший план виходить індивідуальний захист. Це миття рук, уникання тісних колективів. Хворому треба одягати маску, при підвищенні температури викликати лікаря додому.
Але зараз нам до грипу ще дуже далеко. Ще три місяці ми не побачимо в аналізах грипу типу А. І той підйом захворюваності, який ми зараз спостерігаємо, відбувається за рахунок групи респіраторних інфекцій. Діти пішли до школи, почали обмінюватися вірусами, які накопичили протягом літа (вони десь побували, у бабусі, за кордоном), і ми побачили зростання захворюваності у 2-3 рази за перший тиждень початку навчального року. Грип ми очікуємо не раніше грудня.
Якщо рішення щеплюватись прийнято, в першу чергу необхідно прийти до свого сімейного лікаря на консультацію з питань вакцинації проти грипу, придбати вакцину в аптечній мережі міста за попереднім замовленням і провести щеплення в маніпуляційному кабінеті дорослої чи дитячої поліклінік.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram