Рятувальники попереджають про небезпеку торф’яних пожеж на Канівщині (відео)

29 вересня 2017, 16:46

Посушлива погода, яка останнім часом переважала у Канівському районі, створила передумови для формування надзвичайної пожежної небезпеки в екосистемі регіону.

Тож, зважаючи на істотну загрозу виникнення загорянь на відкритих територіях, покладів торфу а також в лісових масивах, рятувальники Канівської пожежної частини 28 вересня провели на територіях Ліплявської та Келебердянської сільських рад де залягає торф, спеціальний  профілактичний захід.

Під час спілкування із громадянами, рятувальники роз'яснили місцевим жителям правила поведінки із вогнем а також особливості дотримання правил безпеки, аби не спровокувати пожежу торф’яних родовищ та уникнення масштабного випалювання сухої трави.

У той же день фахівці ДСНС здійснили контроль місцевості де є торф та оглянули джерела водопостачання які у випадку необхідності будуть використовуватися для гасіння пожеж під час пожежонебезпечного періоду.

Працівники 10-ї Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України, звернулися до громадян з проханням не провокувати своїми діями загорання в екосистемах.

- Якщо ви, відпочиваючи на природі, почули характерний запах гарі, або побачили, що місцями з-під землі просочується дим, а сама земля гаряча – це торф’яна пожежа. В такому разі необхідно негайно повідомити Службу порятунку за номером “101”! - наголошують рятувальники.

Водночас УДСНС України в Черкаській області звертається до усхі громадян - аби вберегти своє життя та майно від вогняної стихії, а також територію нашої країни від масштабних пожеж — дотримуйтесь наступних порад від рятувальників.

Пам'ятайте, що протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;
  • відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
  • розводити та залишати багаття на відкритих територіях;
  • палити, кидати у полі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
  • полювати з використанням вогнепальної зброї.

;

За повідомленням УДСНС України в Черкаській області.

Коментарі

Вгору