Смілянські лісівники встановили камеру відеоспостереження за лісами

16 червня 2015, 17:54

2

Сучасну систему відеоспостереження за лісами встановили смілянські лісівники  у Сунківському лісництві. Тож відтепер виявляти пожежі в лісах їм допомагатимуть новітні технології.

Місце розташування для системи моніторингу  обрано невипадково – саме у Сунківському лісництві зростає значна кількість хвойних насаджень, які особливо вразливі під час пожежонебезпечного сезону. Тому після моделювання рельєфу місцевості та врахування всіх необхідних факторів, камеру встановили саме в цьому підрозділі.

- Таке обладнання дороговартісне, однак повністю себе виправдовує, адже дозволяє виявляти  найменші загорання на ранніх стадіях, з високою точністю визначити координати лісової пожежі – зазначає директор Смілянського лісгоспу Юрій Сегеда. – А це, в свою чергу, дає змогу  вчасно локалізувати пожежу, аби вона не поширилась на значні площі.

1

Відеокамера розміщена на вишці висотою у 55 метрів та обертається на 360 градусів навколо своєї осі. Пункт спостереження обладнали в лісництві, де черговий щодня під час пожежонебезпечного сезону в режимі реального часу  наглядатиме за прилеглими масивами за допомогою спеціального монітору.

Саме завдяки камері одразу видно, звідки іде дим. Устаткування миттєво фіксує координати місця небезпеки, що суттєво полегшує роботу. Завдяки оперативності, вже при виявленні біди вдається за лічені хвилин дістатися до місця загорання.

Встановлена система відеоспостереження при оптимальній видимості має дальність огляду за технічними характеристиками до 40 кілометрів, –  додає Юрій Сегеда. – Це дозволить  нам максимально охопити відеонаглядом насадження Сунківського лісництва, і навіть частину лісів Черкаського та Чигиринського лісгоспів, Черкаського військового лісництва.

Нова камера відеоспостереження допомагатиме смілянським лісівникам ще ретельніше стежити за станом лісів. Поки що обмежаться однією такою системою, оскільки хвойні насадження по лісгоспу становлять 12,8% від загальної площі. Проте, варто зазначити, що  камера вже зайняла своє вагоме місце в загальному ланцюгу системи відеоспостереження за лісами по області.

За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства

Поділитись

Коментарі

Вгору