Сміла знову гримить на всю країну – підтримати 80-тисячне місто, що замерзає, приїхала лідер ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко

16 листопада 2018, 20:24

Сміла знову гримить на всю країну - підтримати 80-тисячне місто, що замерзає, приїхала лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко

На зустріч із політиком на площу біля Смілянської міської ради вийшла переважна більшість активних містян, які напередодні брали участь в акціях протесту та перекривали руху на виїздах із міста. Юлія Тимошенко повідомила, що перервала свою робочу поїздку до ряду західних областей, коли дізналась, з якою проблемою знову довелось стикнутись смілянам. Тож, лідер "Батьківщини" вирішила побачити на власні очі — чи дійсно грізні обіцянки Президента та Уряду допомогли негайно "зігріти" Смілу.

Сміла знову гримить на всю країну - підтримати 80-тисячне місто, що замерзає, приїхала лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко перш за все пояснила, що ні про які пломби на газових трубах взагалі не йдеться. Адже труби спочатку банально відрізали від газопостачання, а потім почали в авральному порядку приварювати їх назад.

— Я тут для того, що розібратися в ситуації на місці, дізнатися, хто насправді винний у тому, що сталося, і спробувати зробити все для того, щоб не лише у Смілі більше не відбувалося таких надзвичайних ситуацій, а щоб такого більше не було ніде в Україні. Щоб в Уряді добре знали, що в невеличкому містечку Сміла таке не пройшло. І в Кривому Розі також, — звернулась до смілян Юлія Тимошенко. — Там, у Києві, нині змагаються, хто є тим героєм, який пустив тепло у Смілу. Президент, який грюкнув кулаком та наказав зривати негайно пломби, чи прем’єр, або хтось інший… Я точно можу стверджувати, що це зробили ви — народ, який не змирився з тим, що вам нав’язують… ви палили шини та перекривали дороги. І Банковій стало трохи страшно. Якщо б ви цього не робили, повірте мені, ні Президент, ні керівник "Нафтогазу", або місцевий чиновник нічого не зробили б і навіть не поворухнулись. В Україні так склалося, що у нас щороку, як не революція, так потужний страйк. І лише тоді починається якесь прискорення.

Сміла знову гримить на всю країну - підтримати 80-тисячне місто, що замерзає, приїхала лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко

Лідер "Батьківщини" вбачає в основі смілянського лиха, яке зараз захлеснуло й всю Україну, захмарну ціну на природній газ. Вона запропонувала невеличкий лікбез щодо питання виникнення та накопичення теплопостачальними підприємствами колосальних та непід’ємних боргів, пояснивши, що левова частка боргу, який має теплопостачальник Сміли виникла внаслідок різниці в тарифах.

— Це коли виставляють захмарні ціни на газ, а депутати місцевих рад не дають згоди на підвищення тарифів на теплопостачання, захищаючи населення. Таку різницю в цінах, яка неодмінно виникає, має покривати державний бюджет. Але цього не відбувається.

Сміла знову гримить на всю країну - підтримати 80-тисячне місто, що замерзає, приїхала лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко

Україна, за словами Юлії Тимошенко, 23 роки незалежності споживає газ українського видобутку, ціна на який була цілком українська. А сьогодні втлумачують, що у нас ринкова європейська ціна на газ. Це брехня!

— Влада бреше, коли стверджує, що МВФ є причиною збільшення тарифів на газ. МВФ вимагає одного — збалансованості державних фінансів. Це можна зробити за рахунок закриття офшорів, детінізація економіки, припинення вимивання з бюджету гігантських видатків просто ні на що. Українська влада замість цього підсунула МВФ пропозицію збалансовувати бюджет за рахунок підняття ціни на газ. А чому? Тому, що у нас давно не ринок встановлює ціну на газ. За останні 4 роки найкращі родовища українського газу були роздані найближчому оточенню двох останніх президентів. В одних тих самих руках — українські родовища, в які вкладала держава кошти за рахунок вкладу всього населення (а зараз їх просто оформили на себе і качають з народу гроші), та — підписи та печатки перших осіб держави, — акцентувала лідер "Батьківщини".

Сміла знову гримить на всю країну - підтримати 80-тисячне місто, що замерзає, приїхала лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко нагадала, що нині Україна видобуває 21 млрд куб. м власного газу. На потреби населення — опалення, гарячу воду тощо витрачається максимум 18-20 млрд куб. м. Тобто, на її думку, лише промисловість потребує дороговартісного імпортованого газу.

— "Підняти" газ із свердловини коштує до 20 доларів за тисячу кубічних метрів. Якщо додати податки, транспортування до оселі споживачів і додати ще 30% прибутку, що є більш ніж достатнім, аби успішно розвивати галузь, — вийде максимум до 90 доларів за тисячу кубічних метрів. Тому виникає логічне питання — чому українцям нині продають український газ за 300 доларів за тисячу кубометрів? Чому не можна знизити ціну на газ? Причина тут одна — населення країни платить цю ціну не державі, а власникам, в руках яких знаходиться український газ. Перша причина, чому мерзнуть українські міста, — жадібність українського Президента, його корумпованого оточення та оточення колишнього президента Януковича (адже воно нікуди не поділося), — підкреслила Юлія Тимошенко.

Вона також зазначила, що на всі експерименти над народом, зокрема, недолуге реформування в різних галузях, вже не залишилось часу. Бо українці, зневірившись, почали масово виїжджати з Україну назавжди. І те, що нині відбувається зі Смілою, є яскравою демонстрацією того, що відбувається в Україні загалом.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору