Сміла може отримати чималі кошти на розвиток енергозберігаючих технологій

28 червня 2017, 12:41

19 червня до Європейської ініціативи "Угода мерів" вирішило долучитися місто Сміла. Цього року в місті Славутич Київської області очільник Сміли Віктор Федоренко підписав відповідні документи. Разом із ним їздив і керівник КП "Муніципальна інвестиційно-фондова компанія" Олег Черненко, пише "Сміла.UA".

Усього підписали цю угоду керманичі 30 міст України.

– Європейський Союз дає кошти на заходи щодо енергоефективності та сталого енергетичного розвитку того чи іншого міста лише тоді, коли громада приєдналася до "Угоди мерів» та розробила й узгодила з ЄС програму енергоефективності. Інакше неможливо отримати доступ до фінансових ресурсів. Наприклад, місто Славутич розробило таку програму та отримало від ЄС майже двадцять мільйонів гривень на розвиток енергозберігаючих технологій. Сміла теж може отримати значну суму коштів, якщо ми встигнемо розробити власну програму сталого енергетичного розвитку та погодити в столичному офісі Європейської ініціативи. У цій програмі повинні бути прописані конкретні об’єкти, на які й виділяються гроші. Це житлові будівлі, дитсадки, школи, системи водопостачання й теплопостачання, громадський транспорт та зовнішнє освітлення. Звісно, кошти ЄС дає на умовах співфінансування, – пояснює Олег Черненко.

На його думку, програму енергозбереження потрібно розробити якнайшвидше й затвердити на сесії міської ради не пізніше вересня. Потім захистити програму в Києві – й отримати такі необхідні місту фінансові ресурси.

Вгору