До редакції газети «Нова Доба» надійшов лист із села Шаулиха Тальнівського району Черкаської області. Авторка листа Людмила Попсуй повідомляє про те, що загибель її цивільного чоловіка Миколи Попрієнка ніяк не розслідується і представлене як нещасний випадок, незважаючи на те, що на тілі загиблого було виявлено численні гематоми, а під час розтину тіла – пошкодження внутрішніх органів.
Трагедія сталася 4 липня, коли загиблий вирішив порибалити в місцевому ставку. Його співмешканка надвечір стривожилася відсутністю чоловіка, але знайшла на березі лише його речі. Наступного ж дня рибалки виявили труп Попрієнка, який «сплив» на поверхню ставка.
«Під час розтину тіла були виявлені пошкодження внутрішніх органів, а саме: поламані ребра та гематоми голови, про що свідчать записи у свідоцтві про смерть», – пише в листі Людмила Попсуй.
Жінка нарікає на те, що працівниками правоохоронних органів трагедія була кваліфікована як «нещасний випадок», хоча, на її думку, це було навмисне вбивство.
«Незважаючи на те, якою людиною був загиблий, насторожує той факт, що правоохоронні органи ніяк не розслідують цю справу. Люди, які здійснили цей злочин, розгулюють на свободі й не відомо, чи завтра така ж доля не спіткає інших «неугодних» рибалок, – скаржиться жінка, наголошуючи на тому, що буде звертатися у всеукраїнські ЗМІ, якщо запит до регіональних не дасть результату.
Щодо роз’яснень цієї справи журналісти звернулися до начальника Тальнівського відділення поліції Звенигородського відділу ГУНП у Черкаській області Валентина Кожухівського.
– Нашими працівниками проводилося досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 115 Кримінального кодексу України – Умисне вбивство, – коментує Валентин Кожухівський. – Проте під час огляду на тілі померлого не було виявлено явних ознак тілесних ушкоджень, окрім подряпин на тім’ї. Одяг загиблого був без пошкоджень, а обстеження берегової лінії не показало слідів боротьби. Тіло направили на судово-медичну експертизу до Уманського бюро СМЕ. Причина смерті, за результатами цієї експертизи, – механічна асфіксія (утоплення у воді внаслідок падіння у відкриту водойму). Дані про інші тілесні ушкодження відсутні. За результатами розслідування та на підставі отриманих даних про відсутність ознак насильницької смерті та причетність сторонніх осіб до цієї події 9 липня було прийнято рішення про закриття кримінального провадження на підставі п.2. ч. 1. т. 284 КПК України за відсутності в діянні складу кримінального правопорушення.
Як повідомили на запит редакції в управлінні ДСНС у Черкаській області, за 2015 рік на водних об’єктах зареєстровано 57 пригод, унаслідок яких 47 осіб загинуло (серед них 3 дитини) та 44 особи врятовано (з яких 8 дітей).
Із початку 2016 року на водних об’єктах зареєстровано 47 пригод, внаслідок яких 37 осіб загинуло та 36 врятовано.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram