Обставинами смерті 26-річної породіллі з Черкас Олександри Філозоп займеться комісія обласного департаменту охорони здоров’я, перше засідання якої відбулось вже сьогодні.
Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Олег Стадник, інформує прес-служба МВК.
За його словами, до складу комісії, яку очолює заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Наталія Лакуста, увійшли основні провідні фахівці облдержадміністрації. А від міста – головний позаштатний хірург Тимофій Тронц, який очолює Першу міську лікарню Черкас.
– Усім відповідним службам дано доручення максимально сприяти у роботі комісії. Для аналізу підготовлена вся первинна медична документація, а також пояснення задіяних осіб щодо вагітності, перебігу виношування плоду, безпосередньо процесу пологів, а також післяпологової допомоги та лікування молодої мами, – розповів Олег Михайлович.
За його словами, поки складно щось говорити про причини смерті молодої мами, яка народжувала у міському Центрі матері та дитини, а от подальше лікування отримувала вже в обласній лікарні. В підсумку – через два місяці після складних пологів Олексанра Філозоп померла.
– Жінка народила дитину 6 травня – у запланований термін. Завчасно була госпіталізована. Загалом планувались, наскільки мені відомо, фізіологічні пологи. Проте вже в процесі їх перебігу щось не склалось і лікарі прийняли рішення зробити кесарів розтин. Чому виникли такі важкі ускладнення у післяопераційний період – невідомо. Оскільки, аби щось пішло не так у період вагітності чи пологів, то в першу чергу постраждала б дитина. А так – немовля народилось цілком здоровим, – зауважив Олег Михайлович.
А також додав, що зараз з’ясовуються обставини та підстави розвитку інфекції у післяпологовий період у молодої мами, а також призначені їй методи лікування. В тому числі – будуть обстежені висновки патологоанатому щодо того, в яких органах виявлені ураження.
– Щороку в Черкасах відбувається близько трьох тисяч пологів, з яких близько 20 відсотків, – шляхом кесарева розтину. Тобто, можна казати, що такими є кожні п’яті пологи у Черкасах. Загалом це - приблизно 600 таких випадків на рік. Тоді як донині й мови не було про смерть породіль, які народжували шляхом кесарева розтину. Тому ситуація з Олександрою Філозоп, певною мірою, є винятковою. Нині, як варіант, розглядається фізіологічні особливості конкретно цієї жінки. Зокрема, ймовірність розвитку у неї під час та після пологів прихованих інфекцій, які не були виявлені у період вагітності, – зауважив Олег Стадник.
А також акцентував, що при відкритті кримінального провадження усі матеріали, виявлені комісією, будуть направлені у прокуратуру.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram