Нещодавно область отримала першу партію вакцин проти кору, краснухи та паротиту, що становить 30% до річної потреби. Найближчим часом мають надійти вакцини проти туберкульозу, дифтерії, правця, кашлюку, гепатиту.
Про це йшлося на засідання тристоронньої соціально-економічної ради.
Імунізація – один із найдієвіших засобів захисту населення від інфекційних хвороб. За рекомендаціями ВООЗ не менше 95 % населення мають бути імунізовані. Однак торік, за потреби у більше ніж 500 тис. доз вакцин, вдалося забезпечити вакциною 23 % від річної потреби. Як пояснила завідувач відділу імунопрофілактики Черкаського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Елеонора Харченко, нині в нашій державі змінилася процедура закупівлі імунологічних препаратів.
– Торік функції державної закупівлі лікарських засобів та імунобіологічних препаратів передали міжнародним організаціям, – пояснила Елеонора Харченко. – Це гарантуватиме у подальшому високу прозорість закупівель, своєчасність поставок безпечних і якісних лікарських засобів. У жовтні 2015 року між МОЗ України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Програмою Розвитку ООН підписали договори, що дозволило розпочати придбання вакцин через прозорий механізм міжнародних закупівель.
За оновленою системою закупівлі імунологічних препаратів Черкащина отримала вакцину проти поліомієліту та успішно завершила трьохтурову вакцинацію дітей, яка тривала з жовтня минулого року до лютого 2016 року. Цього ж місяця на область розподілили майже 11 тисяч доз вакцин КПК та очікує на нові партії необхідних препаратів.
– У ході імунізації проти поліомієліту нам вдалося досягти 95 % охоплення дітей вакцинацією, – зазначив заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Найдан. – Більшість дітей з понад стотисячної цільової групи отримали хоча б одне щеплення. Черкащину, у числі шести областей, нещодавно відвідала місія ВООЗ та дала позитивну оцінку проведеній роботі. Є позитивний досвід співпраці медичних закладів області з місцевими органами влади щодо виділення коштів на придбання необхідних вакцин.
Деяких життєво важливих вакцин немає в Україні взагалі, наголосив заступник голови – керівник апарату ОДА Сергій Овчаренко.
– Ми неодноразово зверталися до Міністерства охорони здоров’я України, Кабінету Міністрів України, аби вирішити питання із забезпеченням області необхідними вакцинами, – відзначив Сергій Овчаренко. – Цієї зими мали важку епідеміологічну ситуацію із захворюваністю на грип. Для її подолання зробили все можливе та забезпечили Черкащину необхідною вакциною. Крім того, проведення імунізації за календарним планом навіть економічно значно вигідніше, ніж боротьба з епідеміями. Тож будемо тримати питання виділення вакцин на контролі.
Нагадаємо, новонароджених у черкаських пологових будинках не щепили проти туберкульозу.
Також, Черкаси також не отримали вакцини від сказу: тварини та люди в небезпеці.
За інформацією прес-служби Черкаської ОДА
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram