Скільки працюватиме мобільний зв’язок у випадку повного блекауту: відповідь Мінцифри

08 червня 2024, 09:50

Якщо в Україні все-таки станеться повний блекаут — мобільний зв'язок буде працювати впродовж трьох днів. Оператори спільно готуються до можливих тривалих відключень світла.

Про це повідомив директор директорату електронних комунікацій та радіочастотного спектра Мінцифри Станіслав Прибитько в ефірі телеканалу "Ми — Україна".

"Всі оператори об'єднають свої зусилля, щоб в кризовій ситуації їх абоненти залишались на звʼязку", — зазначив він.

На випадок локального блекауту міста розподілені на частини між операторами. Посадовець Мінцифри підкреслив, що в кризових ситуаціях "мови про конкуренцію на ринку мобільного зв'язку немає". 

"І кожний оператор, розуміючи свою зону відповідальності, буде відправляти бригади з генераторами, щоби щонайменше три доби за рахунок генераторів базові станції могли існувати та забезпечували мобільний зв'язок та відправку повідомлень", — пояснив Прибитько.

Три поради, як бути на зв’язку та мати доступ до інтернету:

  • Завантажити мапу Пунктів незламності в "Дії". Тут можна знайти найближче місце, де можна зарядити телефон та під'єднатися до інтернету.
  • Під'єднатися до інтернет-провайдерів, які використовують технології хРОN. За допомогою цієї функції інтернет може бути вдома, ще протягом 72 годин після відключення. Перевірити провайдерів з наявною технологією можна на спеціальній мапі від Мінцифри.
  • Скористатися нацроумінгом:

- відключити автовибір мережі (на Android обрати "Налаштування" — далі "Мобільна мережа" або "Підключення"— обрати "Оператор"; для iOS потрібно обрати "Параметри" — далі обрати "Стільникові дані", "Мережі");

- знайти та обрати доступну мережу: Vodafone UA, UA-KYIVSTAR чи LIFECELL;

- якщо зареєструватися не вдалося, спробувати ще раз або обрати іншу мережу;

- перевірити можливість вихідних дзвінків та SMS.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору